Czerwiec_2021_Mini College Końskie

Czerwiec to niezwykły miesiąc to czas wesołej zabawy, ale również czas rozstania z niektórymi przedszkolakami, którzy żegnają nasze przedszkole i rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą.

Bądź dzieckiem jak najdłużej.
Jak dziecko baw się, śmiej
i kochaj tak jak dziecko,
i serce dziecka zawsze miej!

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Panie przywitały naszych przedszkolaków w pięknych strojach, a  w ogrodzie przedszkolnym na dzieci czekało wiele atrakcji takich jak bańki mydlane, malowanie twarzy, upominki w postaci książek oraz ulubiona przez dzieci wata cukrowa.

Kolejną atrakcją w tym dniu był spacer na policję, gdzie dzieci przywitał Koziołek Matołek. Przedszkolaki wysłuchały jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Następnie pisały kredą numer alarmowy 997,a na koniec bawiły się na specjalnie przygotowanej macie.

W tym miesiącu nasze przedszkolaki poznały mieszkańców łąki wykonując pięknego motyla oraz  życie dżdżownic. Ważyły przedmioty  i poznały różne rodzaje zegarów.

Czerwiec w zieleń przebogaty,
kwitną łąki, zboże kłosi,
dojrzewają już topole,
polne kwiaty deszczyk rosi.

Przedszkolaki eksperymentowały jak powstaje deszcz i wykonały pracę plastyczną ,,Deszczowe chmury”.

W czerwcu odbyły się również zajęcia dodatkowe.

Karate z Panem Michałem, gdzie dzieci  ćwiczą z zapałem, a wszystkie polecenia wykonują z wielkim zaangażowaniem. Zobaczcie sami.

 Język angielski z Panią Kasią.

Na zajęciach naukowych przedszkolaki zgadywały co pływa? co tonie? sprawdzając, czy miały rację.

Pewnego czerwcowego dnia do przedszkola zawitał pies Zelda, głaskania i  przytulania nie było miary. Przedszkolaki dowiedziały się jak zajmować się psem podczas wakacji. O tym jak przewozi się zwierzęta w samochodzie i wiele innych cennych informacji.

 

Przygotowanie soków warzywno-owocowych i próbowanie różnych smaków dla niektórych dzieci było nie lada wyzwaniem, lecz okazało się, że smakowały wszystkim.

W słoneczny czerwcowy dzień dzieci w ogrodzie przedszkolnym wykazały swoje piękne artystyczne talenty malując na streczu farbami.

Dzieci w naszym przedszkolu przywitały lato w wakacyjnym nastroju popijając pyszną lemoniadę.

 

 

Pojedziemy na wakacje
razem z mamą, razem z tatą
Zabierzemy piłkę, namiot
i skakankę. Co ty na to?
Słońce, woda, las już czeka
wszystkie dzieci woła.
Zabawimy się wesoło
przed powrotem do przedszkola.

25 czerwca odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego. Wszystkie dzieci zaprezentowały swoje programy artystyczne. Mali Odkrywcy przywitały wakacje śpiewając piosenki i recytując wierszyki. W grupie Kotki  starszaki żegnały przedszkole piosenką, wierszem i tańcem, było wzruszająco. Życzymy im dużo sukcesów w szkole. Potem nastąpiło rozdanie dyplomów ,drobnych upominków i podziękowań dla rodziców, którzy w tym roku mogli wziąć udział w tym szczególnym dniu.

Wszystkim przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji.

 Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil.ska

 

Tekst opracowała: Izabella Słowińska