Maj na Klonowej

„Najweselsze, najzieleńsze
maj ma obyczaje.
W cztery strony – świat zielony
umajony majem!
Ciepły deszczyk każdą kroplą
rozwija dokoła
z pąków – kwiaty, z listków – liście,
z ziółek – bujne zioła.
A po deszczu dzień pogodny
malowany tęczą
lubi wiązać krople srebrne
na nitkę pajęczą.
A gdy ciepła noc nadchodzi,
kiedy dzień już zamilkł,
maj bzem pachnie, wniebogłosy
dzwoni słowikami!”

 

W maju w naszym przedszkolu przede wszystkim na początku miesiąca zwróciliśmy uwagę na szczególne święto –  Święto Konstytucji 3 Maja. Dzieci z całego przedszkola uczyły się śpiewać Hymn Polski. Przedszkolaki ze wszystkich grup wykonywały pracę plastyczną na konkurs pt. „Polskie symbole narodowe”. Dzieci z grupy „Lwiątka” zostały nagrodzone wyjątkowo, ponieważ, spośród wszystkich przedszkoli Mini College, zajęły I miejsce w tym konkursie! Serdecznie gratulujemy!

   

 

Jak co tydzień dzieci brały udział w zajęciach dodatkowych takich jak:

  • rytmika

 

  • karate

 

 

  • Język angielski , gdzie utrwalały zasób słownictwa związanego z elementami ubioru oraz kolorami

 

 

  • Zajęcia taneczne

      

  • W każdej z grup odbywała się również logopedia. Zajęcia logopedyczne w naszym przedszkolu łączą wesołą zabawę z ćwiczeniami kształtującymi prawidłową mowę.

         

 

 

Jednak największym atutem tej pory roku zdecydowanie były codzienne spacery w okolicy przedszkola. Dzieci były zachwycone codzienną możliwością dostrzegania zmian w przyrodzie!

 

          

 

Nie mogło również zabraknąć urodzin Naszych wspaniałych przedszkolaków:

 

  • Zosi z grupy Tygrysków

 

 

  • Oliviera z grupy Tygrysków

 

  • Emilki z grupy Lwiątek 

 

  • Frania z grupy Tygrysków

 

 

 

Naszym  solenizantom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.

 

Dnia 25.05.2021r. w naszym przedszkolu odbyło się INTERAKTYWNE PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „Alicja w zaczarowanej krainie „.
Alicja w krainie czarów to interaktywne spotkanie z dziećmi. W projekcie bierze odział 12 aktorów, cyrkowców i akrobatów. W trakcie seansu przenosimy się na 6 planów filmowych. Każdy plan niesie ze sobą masę atrakcji. Alicja jest akrobatką, która zadziwia nas pokazem na szarfie, który odbywa się na wysokości 8 metrów. Kapelusznik jest naszym ogniomistrzem, który na swoim planie wykonuje pokaz pirotechniczny fire-show. Królowa Kier, pomalowana farbami UV, która świeci gdy zgasimy światło razem ze swoją scenografią zadaje dzieciom zagadkę, a one w nagrodę za jej rozwiązanie dostają prezenty. Otrzymują również od Alicji okulary 3d, aby przeniosły się wraz z nią w bajkowy świat. Królik Baloniarz rozbawia i rozśmiesza dzieci. Gąsienica na swoim planie z kolei przenosi nas w świat baniek mydlanych.
Dzieci z grupy Misiów, Tygrysków i Lwiątek zachwyceni byli  podczas pokazu! 
Zdecydowanie największym świętem w maju jest Dzień Mamy. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią dzieci przygotowały dla mam przepiękne filmiki z nagranymi życzeniami. Każda z grup przygotowała również krótkie przedstawienie. Trzeba przyznać, że mamy były zachwycone!
Jeszcze raz wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia:

„Narysuję na kartce granatowe bratki.

To dla Ciebie Mamusiu, bo dziś jest Dzień Matki.

I usiądę cichutko Tobie na kolanach.

I przytulę się mocno – jesteś skarbem dla nas.

Za radości, za smutki, za Twe dobre serce

tak Cię kocham Mamusiu, że nie można więcej. ”