Kwiecień 2021- MC Jędrzejów

Kwiecień rozpoczął się dla nas rozłąką z naszymi przedszkolakami.. Większość dzieci ze względu na zamknięte placówki z powodu panującej pandemii, musiała  zostać w swoich domach. Przetrwaliśmy te ciężkie trzy tygodnie spotykając się on-line i realizując materiał z pomocą cudownych rodziców- za co bardzo im dziękujemy!

Oto efekty pracy naszych przedszkolaków, którymi dzielili się z nami niemal każdego dnia:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tegoroczny kwiecień totalnie wpisał w przysłowie „Kwiecień plecień.. „. Oprócz ciepłych, wiosennych dni towarzyszył nam śnieg, deszcz i wiatr. Mimo to, przedszkolaki, które mogły przychodzić do przedszkola, razem ze swoimi paniami nauczycielkami robiły wszystko, żeby dni w kwietniu mijały jak najbardziej radośnie!

W kwiecień weszliśmy tygodniem, który był poświęcony zwierzętom wiejskim. Przedszkolaki poznały jakie zwierzęta można spotkać w wiejskich zagrodach, rozpoznawały jakie wydają odgłosy oraz wzbogacały swoją wiedzę na ich temat. Zobaczcie sami!

 

 

 

 

 

 

 

 

Kwiecień to przede wszystkim Dzień Ziemi. Jego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. W tym dniu nasze przedszkolaki rozmawiały o planecie na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji Dnia Ziemi w naszym przedszkolu odbył tydzień świadomości ekologicznej. Okazało się Mali Odkrywcy i Naukowcy doskonale wiedzą jakie znaczenie ma m.in. segregowanie śmieci. Prawidłowe podejście najmłodszych do ekologii jest niezwykle ważne i bardzo nas cieszy ich zaangażowanie.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Powiewa flaga gdy wiatr się zerwie,

a na tej fladze jest biel i czerwień.

Czerwień to miłość, biel serce czyste.

Piękne są nasze barwy ojczyste!”

Pod koniec kwietnia w naszym przedszkolu odbył się występ z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Przedszkolaki w tym dniu prezentowały się bardzo uroczyście, a ich bluzeczki ozdobione były kotylionami w barwach ojczystych. Dzieci z powagą i dumą zaprezentowały pieśni o Ojczyźnie oraz wiersze. Było to niezwykle ważne wydarzenie w naszym przedszkolu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wraz z końcem miesiąca i otwarciem przedszkoli powróciły zajęcia naukowe oraz spotkania z p. Edytą na rytmice!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kwietniu świętowaliśmy również 3 urodziny Tamarki i 4 urodziny Emilki z grupy Małych Odkrywców!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowo nasze starszaki z grupy Naukowców otrzymały wyróżnienie w konkursie „Polskie Symbole Narodowe”!

Bardzo dziękujemy!

 

 

Opracowała: Sylwia Sędek