Kwietniowy czas w Mini College Skarżysko!

Kwietniowy czas w Mini College w Skarżysku ze względu na panującą pandemie rozpoczął się niestety od zajęć zdalnych czyli wysyłania scenariuszy zajęć oraz spotkaniach on-line z naszymi przedszkolakami. Oczywiście przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w obu formach zajęć, jednak to zajęcia on-line skradły ich serce ze względu na możliwość zobaczenia się zarówno ze swoją Panią jak i innymi dzieciakami, za którymi się stęsknili. Nasze kochane przedszkolaki bardzo chętnie dzielili się z nami efektami swojej pracy w domu.

Na szczęście szybko wróciliśmy do naszego przedszkolnego życia a wraz z tym do naszych ulubionych zajęć. Wróciły uwielbiane przez dzieci zajęcia rytmiki z Panią Ewą.

Wróciły również kolejne wyczekiwane przez dzieci zajęcia czyli karate z Panem Michałem a także zajęcia naukowe z naszą wspaniałą Panią Weroniką, na które czekają wszystkie nasze przedszkolaki z niecierpliwością, ponieważ nigdy nie wiedzą czego ciekawego tym razem dowiedzą się na zajęciach.

W miesiącu kwietniu w naszym przedszkolu grupa Motylki robiła wiosenny sok oraz poznawała świat za pomocą okularów 3D i specjalnie do tego przygotowanych plansz.

22 kwietnia świętujemy Dzień Ziemi z tej okazji nasze przedszkole zorganizowało konkurs pt. „Ekologiczny strój”. Nadesłano do naszej placówki wiele pięknych strojów, zgodnych z tematyką konkursową dlatego też jury w składzie: Pani Weronika Gieroń, pani Olga Świat i pani dyrektor Magdalena Kozłowska miało duży kłopot z wyłonieniem zwycięzcy. Jednak miejsca na podium musiały zostać obsadzone.

I miejsce zajęła grupa „Tropiciele” zerówka – 6 latki MC Uniwersytecka Kielce.

II miejsce grupa „Tygryski” 3-4 latki MC Klonowa

III miejsce grupa „Kotki” 5-6 latki MC Końskie

Postanowiliśmy również wyróżnić cztery prace.

Dziękujemy za udział w konkursie również innym dzieciom, które przesłały do nas stroje konkursowe.

                                                           

                   

Również nasza grupa „Żabki” w nawiązaniu do święta Dnia Ziemi wykonała pracę plastyczną pt. Dbamy o środowisko – czysta woda.

Ze względu na piękną pogodę nasze przedszkolaki nie mogły obejść się bez spacerów na których szukali oznak zwiastujących naszą obecną porę roku czyli Wiosnę a także sprawdzili czy zadbany jest teren wokół naszego przedszkola. Oto co znalazły nasze przedszkolaki.

Ostatnim ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu w miesiącu kwietniu było przedstawienie z okazji Święta Konstytucji 3 maja przygotowane przez grupę „Pszczółek”