Kwiecień – Mini College Starodomaszowska

KWIECIEŃ

Co ty kwietniu pleciesz?
Zimy nie ma wiosną.
Popatrz, motyl i biedronka,
Chcą opalać się na słonku.
Kwiecień – plecień, co przeplata,
Trochę zimy, trochę lata.
Trochę lata będzie zimą,
Schowaj się pod peleryną.
Chcemy do przedszkola,
Iść bez parasola.
Wietrzyk wieje,
świeci słońce,
Żaby skaczą już na łące.
Kwiecień – plecień, co przeplata,
Trochę zimy, trochę lata.
Trochę lata będzie zimą,
Schowaj się pod peleryną.

 

 Kwiecień w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy radosnym świętowaniem, nadeszła bowiem Wielkanoc. Z tej okazji dzieci w grupy Pszczółki wraz z paniami zorganizowały przedstawienie on-line dla wszystkich naszych podopiecznych. Sówki zaprezentowały się niesamowicie. Nie zabrakło również życzeń, które pofrunęły do całej rodziny naszego przedszkola.

 

Ze względu na pandemię panującą w naszym kraju przedszkole musiało przejść na pracę zdalną. Część dzieci, która uczęszczała do przedszkola, łączyła się z resztą grupy za pośrednictwem internetu. Nasze przedszkolaki aktywnie i kreatywnie spędzały ten czas – powstała Kosmiczna praca plastyczna.  Na szczęście sytuacja ta nie trwała długo i wszyscy mogliśmy wrócić do naszego kochanego przedszkola.

 

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Ziemi, dzieci z grupy
Pszczółek rozmawiały o segregacji śmieci. Wszyscy dobrze wiemy jaka ona jest ważna dla naszej planety, aby zachować ją zdrową i piękną – dzieci też już to wiedzą. Dowiedziały się do jakich koszy wrzucamy plastik, szkło, papier i wiele innych potrzebnych wiadomości.

 

 

Również z tej okazji najmłodsze przedszkolaki z grupy Sówek, dowiedziały się „Komu potrzebna jest woda?” i co należy robić, a także  co najważniejsze, czego nie należy robić, aby nam jej nigdy na Ziemi nie zabrakło.

 

 

 

 

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu pt.: „Recyklingowy pokaz mody”, który polegał na wykonaniu stroju z wykorzystaniem materiałów recyklingowych. Wszystkim uczestnikom to zadanie wyszło wspaniale! Stroje były oryginalne i bardzo pomysłowe.  I miejsce w tym konkursie zdobył Adaś
z grupy Biedronek, II miejsce – Kacper z grupy Motylki, a III – Maja z grupy Motylki.  Serdecznie gratulujemy jeszcze raz!

Świętowanie Dnia Ziemi trwało u nas w najlepsze! 
Utalentowane tanecznie dzieci z grupy Biedronek
zaprezentowały taniec dla naszej planety pt.: „Rap dla Ziemi”.

 

Natomiast dzieci z grupy Motylki dowiedziały się wszystkiego co najważniejsze, aby nasza planeta Ziemia była czysta, bezpieczna i zielona.  Na koniec naszego świętowania przedszkolaki obejrzały prezentację, przygotowaną przez panią Emilkę z grupy Biedronek, podsumowującą wiedzę zdobytą podczas rozmów o naszej planecie – Ziemi.

 

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Dzieci z grupy Pszczółek – starszaki wraz z paniami przygotowały krótki filmik, podczas którego dzieci czytają fragment swojej ulubionej książki. Natomiast w grupie Sówek, ten dzień dzieci spędziły na zabawach z książką.

Pod koniec kwietnia, który płatał nam figle, dzieci z naszego przedszkola pamiętały o ważnych świętach, które wkrótce miały nadejść – święta majowe. Z tej okazji dzieci z grup Biedronek, Motylków i Pszczółek przygotowały piosenki, krótkie wierszyki i tańce, świętując te ważne chwile ze wszystkimi dziećmi.

W kwietniu nie zabrakło w naszym przedszkolu zajęć logopedycznych, karate, zajęć naukowych i z języka angielskiego. Nasi podopieczni wszystkie te aktywności wprost uwielbiają. Bardzo dużo czasu spędzaliśmy na wspólnych spacerach oraz zabawach na placu przedszkolnym.

 

opracowała: Karolina Kotwa