Styczeń na Klonowej

Witamy nowy 2021 rok!

Pierwszy miesiąc Nowego Roku w naszym przedszkolu był pełen atrakcji.

Przez pierwsze dwa tygodnie przedszkolaki dzielnie przygotowywały się do Dnia Babci i Dziadka.

Kochane Babcie, Drodzy Dziadkowie
w dniu Waszego Święta pragniemy
złożyć Wam najlepsze życzenia,
aby radość i pomyślność
towarzyszyły Wam każdego dnia
a zdrowie służyło przez długie lata – aż do końca świata…

Dzieci bardzo ciężko pracowały przygotowując się do jednego z najważniejszych świąt obchodzonych w przedszkolu.   Po raz pierwszy w przedszkolu babcie i dziadkowie nie zasiedli na krzesełkach, by z zapartym tchem i łezką w oku podziwiać występy wnuków. Jednak mimo iż nie gościli w naszych progach, to Przedszkolaki o Nich pamiętały – śpiewały  piosenki, przygotowywały laurki i prezenty.

 

Kolejnym bardzo ważnym dniem dla naszych przedszkolaków był bal karnawałowy. Piękne księżniczki i kotki, superbohaterowie oraz inne bajkowe postaci zamieniły na kilka godzin nasze przedszkole w prawdziwą baśniową krainę. Działo się bardzo dużo! Były wyścigi, wspólne zabawy, pokaz mody oraz tańce. Całe przedszkole rozbrzmiewało wesołą muzyką oraz śmiechem rozbawionych przedszkolaków. Bal to niezwykłe wydarzenie, okazja do zintegrowania dzieci, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Wspólna zabawa przyniosła wiele frajdy wszystkim, małym i dużym.   Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

 

Oprócz tych dwóch tak bardzo ważnych wydarzeń w styczniu przedszkolaki miały zajęcia z programem English Every Day, dogoterapię, zajęcia karate, rytmikę, zajęcia taneczne oraz zajęcia naukowe, na których przeprowadzały eksperymenty z użyciem narzędzia badawczego – lupy.