Grudzień 2020 – MC Piekoszów, Czarnowska 2a

Miesiąc grudzień w przedszkolu MINI COLLEGE w Piekoszowie był miesiącem wyjątkowym . Był to miesiąc w , którym atrakcji nie było końca. Każdy dzień przynosił nowe doświadczenia i niezapomniane chwile. Ale zacznijmy od początku!!!!

W grudniu przedszkolaki dzięki śnieżnej pogodzie mogły świetnie się bawić na świeżym powietrzu. Zabawom nie było końca .Jazda na sankach pozwoliła przedszkolakom choć na chwilę oderwać się od codzienności . Był to czas dla nas trudny, ale nie pozwoliliśmy sobie aby nuda zagościła w naszym przedszkolu.

                 

                                                     

Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z zumby kidss, rytmice, karate, dogoterapi, logorytmice, religji.

Zumba kids

Rytmika

Dogoterapia

Karate 

Pod opieką nauczyciela przedszkolaki z MINI COLLAGE mogły eksperymentować podczas zajęć naukowych i poznawać wyniki dyfuzji.

Dzięki kreatywności dzieci i pań pracujących w przedszkolu nasze pociechy mogły fantastycznie brać udział w tworzeniu pięknych świątecznych kartek bożonarodzeniowych ,bombkach , aniołkach ,choinek i pięknych ozdób świątecznych.

Myślę, że miesiąc grudzień przedszkolaki zapamiętają na długo. Dzięki temu , że przedszkolaki napisały listy do Świętego Mikołaja to ON nie zapomniał o naszych pociechach i odwiedził ich w przedszkolu.

Po otrzymaniu wspaniałych podarunków od ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA przedszkolaki z uśmiechami na twarzy wróciły do swoich domów i ze szczegółami opowiadały o spotkaniu jakie miało miejsce w przedszkolu. Dzieci także otrzymały małe upominki w postaci ciastoliny , która była ufundowana przez dyrekcję przedszkola.

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem. Podczas religji nasza siostra zakonna Enryka pozwoliła nam poczuć choć na chwile wspaniałą atmosferę śpiewania kolęd i pastorałek i podzieliła się z nami opłatkiem.

 

    

Dzieci z Przedszkola MINI COLLEGE w Piekoszowie w dniu 22 grudnia 2020r zaprezentowały „Jasełka”. Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu.

Występy w wykonaniu grupy KRASNOLUDKI I SMERFY wprowadziły w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta.   Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i i zmieniły się w najświętszą rodzinę, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

W grudniu także ogłoszone były wyniki konkursu na najpiękniejsza pieśń patriotyczną. Hania i Stanisław z grupy KRASNOLUDKI otrzymali pierwsze miejsce. Dzieci z grupy SMERFY Wiktor, Zosia, Kinga, Ola, Amelka otrzymały wyróżnienia. Każde dziecko zostało obdarowane pamiątkowym dyplomem, a zwycięzcy upominkiem w postaci gier planszowych.

Opracowała: Małgorzata Palacz