Listopad 2020 – MC Jędrzejów

Przyszedł sobie do ogrodu
stary, siwy pan Listopad.
Grube palto wziął od chłodu
i kalosze ma na stopach.

Mimo, że listopadowa pogoda nie zawsze rozpieszcza to dla Nas ten miesiąc był wyjątkowy i wesoły –  pełen ciekawych zabaw, przygód, niespodzianek oraz ważnych wydarzeń w Naszym Przedszkolu. Przede wszystkim minął pierwszy miesiąc naszej wspólnej zabawy i pracy, a przede wszystkim poznawania siebie nawzajem. Nasi mali podopieczni nie próżnują, każdy dzień przynosi im mnóstwo pracy, a zarazem radości.

Razem z nadejściem listopada do naszego przedszkola na stałe zawitała rytmika. Nasze dzieciaki uwielbiają, gdy salę wypełnia muzyka. Chętnie biorą udział w zajęciach prowadzonych przez Panią Edytę. Nie oszczędzają swoich sił – tańczą, ćwiczą i śpiewają, a to wszystko z uśmiechem na twarzy.

  

Zajęcia naukowe to niewątpliwie ogromna frajda dla naszych podopiecznych. W tym miesiącu mali naukowcy poznali nowy przyrząd do domierzania (pipetka) oraz mieli okazję do malowania nią farbkami wytworzonymi przez nich samych… cóż za satysfakcja. Zaznajomili się także ze stanami skupienia oraz z bliższej przyjrzeli się cieczom.

Naszą codzienną aktywność wypełniają zajęcia z języka angielskiego, gdzie możemy posłuchać anglojęzycznych opowiadań i piosenek. Ale przede wszystkim uczyć się języka obcego.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w listopadzie było przekazanie pierwszej dostawy nakrętek dla Fundacji Miśka Zdziśka w Jędrzejowie. Nasze przedszkolaki spisały się na medal i już po pierwszym miesiącu działalności naszej placówki dostarczyliśmy duży worek nakrętek do naszej miejscowej fundacji, wspierając tym samym ich podopiecznych.

Sto lat, sto lat!

Niech żyje, żyje Nam!

W listopadzie urodziny obchodził nasz najstarszy wychowanek – Dawidek. Nie obyło się bez świętowania! Wspólny taniec, życzenia i zabawa przyniosły mnóstwo radości. Niewątpliwie takie świętowanie urodzin przedszkolaków stanie się jedną z naszych stałych tradycji.

Kolejną wizytę złożyła nam ulubienica naszych dzieciaków – Lucynka. Podczas tego spotkania z psią przyjaciółka nasze przedszkolaki zaznajomiły się z zasadami postępowania przy spotkaniu z obcym psem. Nie zabrakło również możliwości głaskania i zabawy Lucynką.

 

Dziś jest dzień wyjątkowy
Dla maluszków wprost bajkowy.
Uroczystość nie byle jaka
To pasowanie na przedszkolaka!

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem w listopadzie była dla nas Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Nasi podopieczni pod okiem wychowawców przygotowali z tej okazji krótki program artystyczny.  Następnie Pani Dyrektor przystąpiła do pasowała kredką naszych podopiecznych. Każdy z nich otrzymał dyplom oraz skromny upominek. Uroczyste pasowanie odbyło się 26 listopada. Od tego dnia dumnie możemy nazywać nasze dzieci PRZEDSZKOLAKAMI PRZEDSZKOLA MINI COLLEGE W JĘDRZEJOWIE.

26 listopada świętowaliśmy również Dzień Pluszowego Misia. Oprócz wspólnych zabaw i ćwiczeń, nasze przedszkolaki miały okazję do poszerzenia swoich doznań plastycznych poprzez wyklejanie misia kaszą manną.

 

Opracowała: Roksana Więckowska