LISTOPAD W PRZEDSZKOLU NA JURAJSKIEJ

Mimo, iż listopad to miesiąc, w którym robi się coraz chłodniej, szare chmury suną po niebie a słonka jakby mniej, dzieciakom z naszego przedszkola dopisuje świetny humor. Korzystając z pogodnych dni wychodzimy na spacery i nasz kolorowy plac zabaw.

           

 

Kolorowo i wesoło było również podczas Dnia Dyni, który obchodziliśmy 02 listopada. W tym dniu poznawaliśmy wszystkimi zmysłami to niezwykle zdrowe i smaczne warzywo. Nie jednego z nas dynia zaskoczyła tym, co kryje się w jej środku 🙂 Ponadto okazało się, że to pomarańczowe warzywo świetnie nadaje się do gry w kręgle oraz do toczenia go między przeszkodami. Na koniec odwdzięczyliśmy się naszej okrągłej przyjaciółce, ozdabiając ją lub tworząc z niej piękne lampiony.

                                                                

                                                    

 

Listopad to również miesiąc, w którym obchodzimy jedno z ważnych świąt narodowych – Święto Niepodległości. W tym dniu każda grupa z naszego przedszkola przygotowała krótki występ artystyczny. Podczas występów dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki a nawet tańczyły krakowiaka. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały wstążki w barwach narodowych.

      

25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie nasze przedszkolaki kochają pluszowe misie a zwłaszcza te z grupy „Misie” 🙂 W tym dniu uczyliśmy się i bawiliśmy wspólnie z naszym pluszowym przyjacielem.

„Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula.”

Miesiąc listopad zakończyliśmy huczną i radosną zabawą andrzejkową. Czas w przedszkolu wypełniły nam zabawy przy muzyce oraz wróżby. Tego dnia każdy przedszkolak przyszedł do przedszkola przebrany za swoja ulubioną postać. Zaroiło się więc w naszych salach od superbohaterów, księżniczek, czarownic i przesympatycznych  zwierzaków.

Oprócz świąt, które obchodziliśmy w listopadzie, cały czas w naszym przedszkolu odbywały się przeróżne zajęcia dodatkowe. Jednym z ulubionych zajęć naszych przedszkolaków są zajęcia naukowe. Tym razem nasi mali naukowcy poznali trzy stany skupienia, doświadczyli niesamowitego odkrycia podczas zabawy cieczą nienewtonowską oraz malowali litery pisane solą. Radość z doświadczania maluje się na twarzy każdego przedszkolaka.

         

Uwielbiamy również nasze cotygodniowe zajęcia z tenisa, karate oraz rytmiki i tańca. Dzięki nim nasze dzieciaki rozwijają się na wielu płaszczyznach oraz spełniają się realizując swoje pasje i zainteresowania.

 

W naszym przedszkolu dbamy również o prawidłowy rozwój mowy naszych dzieciaków. Dzięki połączeniu wspaniałej zabawy z ćwiczeniami przedszkolaki zawsze świetnie się bawią podczas zajęć logopedycznych.

Kochamy również zajęcia z j. angielskiego z Panią Krysią. Z niecierpliwością patrzymy, co też Pani Krysia przyniosła do nas w swoim magicznym pudełku, a gdy wyskakuje z niego BOO z radością się z nim witamy i opowiadamy jak się dziś mamy. Bawiąc się i śpiewając piosenki uczymy się nowych słówek,  uważnie słuchamy opowiadań czytanych przez Panią Krysię a tańcząc uwalniamy mnóstwo energii 🙂

 

Jak zawsze odwiedza nas też przesympatyczny pies Dajmek. Uwielbiamy go głaskać,  karmić i wspólnie się bawić.  Na zajęciach z Dajmkiem zawsze jest wesoło i sympatycznie. Uczymy się jak postępować i jak opiekować się czworonożnymi przyjaciółmi, poznajemy zasady zachowania się podczas kontaktu z psem i wiemy co pieski lubią a czego nie.

   

 

W listopadzie swoje urodziny obchodzili:

Wiktorek, Szymon oraz Hania z gr. Rybki

Amelka i Lenka z gr. Misie

 

oraz Karolinka i Antoś z gr. Jeżyki

 

Wszystkim solenizantom tego miesiąca składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia spełnienia marzeń, niekończącej się radości i samych pięknych i słonecznych dni. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO! 🙂

Opracowała: Elżbieta Cygan