Mini College UJK – Listopad

Kolejny miesiąc jakim był listopad obfitował w wiele ciekawych chwil. Mimo mało sprzyjającej aury na zewnątrz, w naszym przedszkolu jak zawsze panowała ciepła atmosfera.

Najmłodsza grupa Krasnoludków w tym miesiącu realizowała zajęcia z cyklu „Poznajemy kolory” oraz „Poznajemy zwierzątka”. Dzieci poznały kolejny kolor – niebieski, Rozwiązywały zagadki, szukały zabawek w sali, wskazywały owoce, warzywa w tym kolorze. Dzieci poznały także kolejne zwierzątko jakim była wiewiórka. Podczas zajęć dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia wiewiórki. Nie zabrakło zabaw ruchowych. Krasnoludki wykonały pracę techniczną pt. „Wiewiórka”

W grupie Uśmiechniętych Żabek odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Warzywo, którego nie lubimy” Tym razem Żabki przy pomocy zmysłu wzroku, dotyku, zapachu oraz smaku poznały pietruszkę. Wykonały ciekawe prace z wykorzystaniem właśnie tego warzywa.

W tym miesiącu przedszkolaki obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach, były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe oraz zabawy ruchowe.

                                       

W listopadzie obchodziliśmy również Dzień Odzyskania Niepodległości. Część artystyczną przygotowały dzieci z grupy „Tropiciele”. Dzieci śpiewały patriotyczne piosenki, mówiły wiersze oraz zatańczyły poloneza. Wszystkie dzieci wraz z Paniami zaśpiewały Hymn Polski – Mazurka Dąbrowskiego. Po bardzo ważnej uroczystości, każda grupa uczestniczyła w zajęciach, które przybliżyły naszym podopiecznym, jakie mamy  symbole narodowe oraz co oznacza bycie Polakiem. Atmosfera w tym dniu była bardzo uroczysta i radosna.

       

Jak co roku, w listopadzie odbył się również III Międzyprzedszkolny Konkurs Pieśni
i Piosenki Patriotycznej. Brały w  nim udział dzieci ze wszystkich przedszkoli Mini College. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci zarówno z grupy Uśmiechniętych Żabek jak i Tropicieli. Reprezentacja grupy Tropicieli – Ola, Lidia, Marceli oraz Franek wykonała własną interpretację utworu pt.: Mix pieśni patriotycznych. Zosia i Nikoś z grupy Uśmiechniętych żabek zaśpiewali piosenkę „Co to jest niepodległość” otrzymując wyróżnienie. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Jeszcze raz gratulujemy wspaniałych występów.

 

W najstarszej grupie jak co miesiąc odbyły się zajęcia z cyklu palcem po mapie. Tym razem niestrudzeni podróżnicy zawędrowali na niesamowitą wyspę – Hawaje. Poznali wiele ciekawostek oraz nauczyli się tańca hula.

                               

Odbyły się również zajęcia z cyklu „Przedszkolak w świecie ekonomii”. Tropiciele poznały pojęcie „oszczędzanie”, dowiedziały się w jaki sposób można oszczędzać oraz co to są „zaskórniaki”J. Każde dziecko wykonało skarbonkę. Poza zajęciami z ekonomii dzieci doskonaliły swoje umiejętności manualne oraz kreatywność. Wszystko to podczas terapii zajęciowej prowadzonej przez Panią Agnieszkę.

                

listopadzie każda grupa przedszkolna obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.

Czy można wyobrazić sobie świat bez misia? Chyba nie… Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: słuchały opowiadań, wierszy. Nie zabrakło oczywiście wspólnych zabaw i tańców. Dzieci poznały historię pierwszego misia o imieniu Teddy, a także jego dalsze losy. Miały okazję podzielić się kilkoma informacjami na temat swoich pluszowych przyjaciół. Przedszkolaki z każdej grupy wykonały pracę plastyczna przedstawiającą misia.

   

Pod koniec miesiąca odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw. Dzieci dowiedziały się z wylosowanych kart kim w przyszłości będą z zawodu oczywiście z lekkim przymrużeniem oka. Miła atmosfera i super zabawa sprawiły, że ten miesiąc zakończył się fantastycznie.

                                     

                     

Stałym punktem w naszym przedszkolu są zajęcia naukowe, dzięki którym dzieci poznają nowe zjawiska i mogą sami przeprowadzać doświadczenia, zawsze pod bacznym okiem nauczyciela. Jednym z tematów zajęć naukowych w tym miesiącu było poznawanie stanów skupienia. Przedszkolaki doskonaliły sprawność fizyczną na zajęciach z karate. Poznały prawidłowe pozycje, sposoby poruszania się, składania dłoni, kilka uderzeń i kopnięć. Na zajęciach z rytmiki z Panem Jakubem, oprócz wielu zabaw i piosenek dzieci poznały dwa nowe instrumenty: djembe i gitarę elektryczną.

       

          

 

               

Jak co miesiąc również odbyły się zajęcia z dogoterapii. Dzieci jak zwykle mogły obcować z fantastycznym psiakiem. Zapoznały się również z różnymi rasami psów, mogły porównać ich wygląd, dowiedzieć się o różnicach i podobieństwach poszczególnych raz psów,  odkrywały w sobie empatię do zwierząt. W tym miesiącu również nasi podopieczni nabywały umiejętności językowych na zajęciach z języka angielskiego z Panią Kasią oraz realizując program English Every Day.

                

W listopadzie swoje urodzinki obchodziła Ola oraz Oskar z grupy „Tropicieli”, Kacperek i Kasia z grupy „Uśmiechnięte Żabki” oraz Leon z grupy „Krasnoludków”. Wszystkim naszym solenizantom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.

         

               

     

 

Materiał zebrała i opracowała: mgr Anna Synowiec