Wakacyjny sierpień w Mini College Skarżysko!

Wakacyjny sierpień w Mini College w Skarżysku – Kamiennej zaczął się bardzo interesująco. Dzieci z naszego przedszkola dużo czasu spędzały na świeżym powietrzu bawiąc się, spacerując i obserwując piękno letniej pogody. Sierpień w naszym przedszkolu był miesiącem bardzo kolorowym. Dzieci z nauczycielami kontynuowały rozmowy o tematyce słonecznego, pięknego lata, ale i również poznawały kultury innych wybranych zakątków świata. Rozmawialiśmy także o pięknej wakacyjnej pogodzie i miejscach gdzie możemy spędzać czas zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa. Nasze przedszkolaki podczas pogadanek na dywanie były bardzo aktywne i zaangażowane w tematykę rozmowy. Opowiadały o miejscach gdzie możemy wyjechać na wakacje, w jakich formach możemy spędzać letni czas z najbliższymi nam osobami.

Podczas wakacyjnego sierpnia przedszkolaki rozwijały swoje umiejętności poprzez przygotowywanie prac plastycznych o tematyce wakacyjnej. Prace te były pełne kolorów i wielu pomysłów. Przedszkolaki wykazywały się dużą kreatywnością i pomysłowością. W czasie  spacerów obserwowaliśmy oznaki pięknej przyrody ale również przypominaliśmy sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się na spacerze, przypominaliśmy o tym jak zachowujemy się na przejściu dla pieszych oraz omawialiśmy kilka najważniejszych znaków drogowych, które są bardzo istotne w życiu codziennym.

Pod koniec sierpnia rozmawialiśmy również o zbliżającym się wielkimi krokami nowym roku szkolnym. Mówiliśmy o nowych zadaniach i wielu ciekawych wyzwaniach jakie nas czekają. Dzieci z wielką radością uczestniczyły w rozmowach o tym co nas czeka w najbliższym czasie.

Ostatnie cztery dni sierpnia zostały przeznaczone na prace porządkowo-organizacyjne w naszym przedszkolu. Porządkowanie sal przedszkolnych, przygotowywanie dekoracji, organizacje całej pracy na rok szkolny 2020/2021.