Marzec – Mini College Jurajska

„   A po lutym marzec spieszy, koniec zimy wszystkich cieszy… „

1.W naszym przedszkolu, dzieci wciąż doskonalą swoje umiejętności językowe na cotygodniowych zajęciach z języka angielskiego. Przy pomocy rysunków, piosenek,  tańców i bajek motywują się do rozwijania swoich zdolności w zakresie. Nasze zajęcia zawierają też elementy ruchu, dźwięku i obrazu.

2. Zajęcia doświadczalno-naukowe.

Ważnym elementem nauki przez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata poprzez m. in. ciekawe eksperymenty. Nasze cotygodniowe zajęcia  doświadczalno-naukowe w piękny sposób obrazują przedszkolakom naukowy sposób myślenia w oparciu o dane zajęcia.

3.”Dzień dentysty”

Dnia 5 marca przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej,aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.

  1. Dzień kobiet.

8 marca to wyjątkowy dzień szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. W tym uroczystym dniu chłopcy złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczali drobne upominki.

  1. Zajęcia karate.

W naszym przedszkolu dbamy także o fizyczny rozwój naszych podopiecznych. Ciekawą propozycją dla dzieci są zajęcia karate z elementami akrobatyki, które odbywają się raz w tygodniu.

  1. 11 marca odbył się „Dzień otwarty” dla rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola .Rodzice mogli uczestniczyć w dowolnych zajęciach i obserwować swoje pociechy podczas nauki i zabawy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
  2. W obliczu zaistniałej sytuacji , w związku z decyzją Kancelarii Premiera RP w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzeniania się korona wirusa w dniach od 16 marca do 10 kwietnia wszystkie placówki Mini College są zamknięte.

W naszym przedszkolu  zajęcia odbywają się online. Każdego dnia  rodzice otrzymują od nauczycieli propozycje zajęć zgodnie z podstawą programową. Na swoich grupach znajdują też ciekawe pomysły na to co można robić  wspólnie z dzieckiem  w domu, aby miło i twórczo spędzić czas oraz wspierać rozwój zdolności, umiejętności i  kompetencji dziecka.