Październik w Końskich

 

14.10.2019r. – Dzień Edukacji Narodowej upłynął w bardzo uroczystej atmosferze. Dzieci w pięknych galowych strojach recytowały wiersze z życzeniami dla wszystkich pracowników przedszkola. Występy urozmaiciły piosenki i tańce. Dzień Nauczyciela połączony został z uroczystością Pasowania na Przedszkolaka. Pani Dyrektor pasowała dzieci na dzielnych przedszkolaków oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Na koniec uroczystości nastąpił słodki poczęstunek.

 

 

 

 

 

Dzień Dyni- w piątek 30 października obchodziliśmy Dzień Dyni w naszym przedszkolu. Nasze przedszkolaki ubrane były na pomarańczowo , a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Święto dyni rozpoczęliśmy tańcem z dynią oraz dzieci obejrzały bajkę edukacyjną ‘’ Dynia pod ochroną’’ dzięki której dowiedzieliśmy się , że dynia jest bardzo zdrowym warzywem. Następnie dzieci przystąpiły do dyniowych zawodów – na początek dyniowe kręgle, dzieci przewracały kręgle za pomocą dyni, odbył się również slalom dyniowy. Na zakończenie przedszkolaki rozwiązywały dyniowe łamigłówki . Zabawy dobiegły końca i dzieciaki wraz z paniami przystąpiły do wykonania dyniowych stworków. Dzień Dyni dla wszystkich przedszkolaków był wyjątkowy, pozwolił im zapoznać się z różnorodnością dyń oraz wzbogacił wiedzę na ich temat.

 

 

Dzień Postaci z Bajek – z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek każde dziecko przyniosło do przedszkola ze swoją ulubioną bajką. Podczas zajęć wykonywaliśmy zadania związane z bajkami, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, rozpoznawaliśmy postacie, kolorowaliśmy wybranych bohaterów znanych nam bajek. Bawiliśmy się wspólnie przy muzyce. Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć , bogacą słownictwo.

 

Opracowały: tekst Katarzyna Dukat

zdjęcia Ewelina Joniec