Mini College – Starodomaszowska Luty 2020

Co się z tą pogodą stało?
W zimie wcale nie jest biało…
Gdzie ten luty, groźny, zły,
który szczerzył mrozu kły,
lecz, gdy humor dobry miał
na saneczkach z górki gnał?

I bałwanki lepił z nami,
szyby zdobił nam kwiatami
– miał pomysłów pełną głowę.

Ale na szczęście
– co najważniejsze –
wciąż daje… ferie zimowe!

 

Początek lutego, a zarazem drugi tydzień ferii, był nasycony atrakcjami dla naszych  małych przedszkolaków. W środę dzieci uczestniczyły w „Pidżama Party” zorganizowanym przez grupę najstarszą, czyli Sówki. Była walka na poduszki, wspólne oglądanie starych bajek na rzutniku, popcorn robiony z maszynki do popcornu i mnóstwo uśmiechów dzieci 🙂

 

Kolejną atrakcją było wyjście do kina Multikino na bajkę „Psi Patrol”. Z okazji akcji – „Moja pierwsza wizyta w kinie” – dzieci miały okazję obejrzeć kino „od kuchni”.

W kolejnym tygodniu „Motylki” miały gościa… – na zaproszenie wychowawców, do udziału w akcji „Mamo, Tato – poczytaj mi…” przyszła mama Oliwki, która przeczytała dzieciom przepiękne opowiadania. Dzieci słuchały jak zaczarowane 🙂

14 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto zakochanych 🙂 Dzieci obdarowywały się kartkami walentynkowymi i uściskami 🙂

Tego samego dnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – technicznego „W świecie sportów zimowych”, który został zorganizowany przez Panią Justynkę i Panią Karolinkę z grupy „Sówki”. Zadaniem było wykonanie pracy, która przedstawiała sporty zimowe. III miejsce w tym konkursie zajęła Maja Z. z grupy „Motylków”, II miejsce – Julia S. z grupy „Pszczółki” i zaszczytne I miejsce zajęła Amelia P., również z grupy „Pszczółek”.

 

W następnym tygodniu, gdy świeciło piękne słońce, Pani Patrycja z grupy „Biedronek” zabrała nas na niezwykłą wycieczkę, bo aż na Hawaje 🙂 Podczas tej niezwykłej wycieczki nasze urocze przedszkolaki dowiedziały się, gdzie leżą Hawaje, jak wyglądają ludzie tam mieszkający, jak się ubierają, co jedzą, jakie sporty uprawiają itd…. 🙂

Nasze przedszkolaki świętowały również Tłusty Czwartek z pączkiem w ręku 🙂 Pod koniec lutego odbył się w galerii Korona – XIV Miejski Festiwal Piosenki Przedszkolaków, w którym udział wzięła Amelia P. z grupy „Pszczółek”. Nasza Amelka wystąpiła z piosenką „Ulepmy bałwana” i zdobyła wyróżnienie w kategorii solistów.

Grupa „Biedronek” z naszego przedszkola wzięła udział w wymianie pocztówkowej. Nasze biedroneczki wysłały pięknie pokolorowane i ozdobione rysunki biedronek.

 

W ostatnią środę lutego odwiedziła nas Filharmonia Świętokrzyska z koncertem „Muzyczne dźwięki”. Wśród skrzypiących połaci śniegu dzieci szukały magii w utworach Piotra Czajkowskiego i Edwarda Griega. Instrumenty, które uświetniały nam ten koncert to: fortepian, obój i klarnet.

Następnego dnia, dzieci z grupy „Biedronek” obchodziły Dzień Dinozaura. Było straaasznie, ale i ciekawie. Każdy, kto miał w domu książki, albumy, figurki, albo przebranie dinozaura mógł je przynieś, zaprezentować, opowiedzieć lub pochwalić się swoją wiedzą na temat tych gadów.

W pogodne, słoneczne dni, spacerowaliśmy i harcowaliśmy na placu zabaw.