Luty 2020 – MC Piekoszów ul. Kochanowskiego

„W przedszkolu jak w domu” B. Szelągowska

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,

idą z rodzicami do przedszkola dzieci.

W przedszkolu zabawek i książek bez liku.

Każdy ma miejsce przy małym stoliku.

Razem z naszą panią pilnie się uczymy.

Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.

Powiem wam coś jeszcze, nie mówcie nikomu,

że my się czujemy w przedszkolu jak w domu!

Witajcie przedszkolaki!

Właśnie rozpoczyna się piękna przygoda naszych małych przedszkolaków. Piękna jednak sam początek dostarcza wszystkim dużo trudnych przeżyć związanych z adaptacją do nowego miejsca.
Rodzice, którzy obawiają się jak ich pociechy poradzą sobie w tych trudnych pierwszych dniach w przedszkolu.
Nauczyciele, którzy obawiają się czy zostaną zaakceptowani przez dzieci
żeby współpraca z nimi miło przebiegała.
Dzieci, które niekiedy pierwszy raz rozstają się z ukochanymi rodzicami i zostają z obcymi im osobami na większość dnia.

Dla trzylatków rozłąka z mamą to wielka „rewolucja”. Nowe miejsce wcale go nie zachwyca. Nie ma swoich ukochanych zabawek, nie ma mamy do której w każdej chwili mógł podejść i się przytulić i nic nie przypomina domu rodzinnego, który jest jego azylem. Co z tego, że Pani się uśmiecha, głaska, pomaga zapiąć guziki, jeśli wszystko pachnie obco, jest głośno i wcale nie jest przyjemnie. Chcąc poprawić samopoczucie dzieci, żeby było miło i czuły się bezpiecznie w przedszkolu, Panie wymyślają i planują przeróżne zabawy i spacery.

Luty to nie tylko miesiąc adaptacji nowych dzieci, ale również rozpoczęcie zajęć dodatkowych: język angielski, rytmika, karate, dogoterapia, zajęcia naukowe, zumba oraz logopedia.

Zajęcia z języka angielskiego prowadzi Pani Kasia. Dzieci uczą się obcego języka poprzez zabawę. Słuchają, powtarzają, śpiewają i chętnie biorą udział w zabawach.
 

Rytmikę w przedszkolu prowadzi Pani Paulina, którą dzieci bardzo uwielbiają. Zajęcia rytmicznie to metoda wychowania muzycznego. Istotą tych zajęć jest odtwarzanie przebiegu muzycznego za pomocą ruchów ciała, jest to również taniec, śpiew, gra na instrumentach. Pani Paulina uczy nasze dzieci piosenek ruchowych, gra na keyboardzie oraz trąbce.

Kolejna nowa Pani ma na imię Aneta i prowadzi zajęcia z karate oraz akrobatyki podczas których dzieci uczą się panować nad swoimi emocjami. Dzieci świetnie bawią się rozwijając swoją sprawność ruchową a także dbają o prawidłową postawę i zdrowy kręgosłup.

   

Zumbe prowadzi Pani Angelika. Na tych zajęciach dzieci świetnie się bawią i ćwiczą w rytm muzyki. Dzięki tym zajęciom dzieci rozładowują nagromadzoną energię poprzez taniec, ruch, radosne okrzyki, a także rozwijają swoją sprawność fizyczną oraz koordynację ruchową.

 
W naszym przedszkolu prowadzone są  grupowe zajęcia z logopedii, które prowadzi dla nas Pani Agnieszka. Zajęcia te mają na celu kształtować mowę dzieci oraz stymulować  jej rozwój. Dzieci, chętnie ćwiczą i są bardzo aktywne na zajęciach.

 

Bale, bale w karnawale.

W lutym odbył się również w naszym przedszkolu bal karnawałowy, na którym mieliśmy ogrom atrakcji. Najpierw Pani Agnieszka poprowadziła dla tańce i ciekawe konkurencje z balonami. Kolejną atrakcją dla naszych przedszkolaków były odwiedziny Kapelusznika oraz Elsy z Krainy Lodu, którzy poprowadzili fantastyczną imprezę, podczas której dzieci mogły zaprezentować swoje piękne stroje. Wspólna zabawa i poczęstunek na długo zapadną w pamięci naszych przedszkolaków.

                                                                    

Tekst opracowała Agnieszka Skałbania