Październik – Mini College Łopuszno

Miesiąc październik zaczął się w naszym przedszkolu od ,,Balu Jesiennego”. Nasze przedszkole zamieniło się w niezwykle barwną jesienną krainę. Dzieci przebrały się w jesienne stroje i uczestniczyły we wspaniałej zabawie.
Na koniec miały możliwość wykonania sobie pamiątkowego zdjęcia.

22 października był dniem ,,Otwartym w naszym przedszkolu”. Rodzice i dzieci miały możliwość zapoznać się z przedszkolem, kadrą pedagogiczną, rozkładem dnia,  wyposażeniem sal. Przyszli przedszkolacy i ich opiekunowie uczestniczyli w zajęciach codziennych, zabawach,  w zajęciach z dogoterapii i w zajęciach naukowych,
w zabawach paluszkowych i karate. Mamy nadzieję, że wspólne spotkanie z nami pomoże Państwu w wyborze przyszłej placówki dla dziecka.

24 października przedszkolaki z grup ,,Naukowców” i ,,Podróżników” wybrali się do Teatru Lalki i Aktora  ,,Kubuś ” w Kielcach na spektakl pt. ,, Pod adresem marzeń”. Spektakl zabrał ich w podróż do magicznej historii kieleckiej kamienicy pełnej osobliwości. Przedszkolaki poznali historię Janusza Kurtyny, dziewczynę która chciała pływać z rybami, światowej sławy śpiewaczkę operową, podróżników, smakoszy, kilka pokoleń widzów, wszystkich którzy marzyli i spełniali swoje marzenia. Na koniec spektaklu każde dziecko miało możliwość pomyślenia sobie życzenia.

 

Odbyło się także spotkanie z Panią pielęgniarką.

Były także zajęcia z Dogoterapii. Dzieci uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Opowiadały o swoich domowych zwierzętach, o opiece nad nimi i ich zwyczajach.

Odbyło się kolejne spotkanie z muzykami z filharmonii. Zapoznali nas z nowymi instrumentami: Cytra-instrument muzyczny z grupy chordofonów szarpanych i Viola da Gamba-chordofon smyczkowy, instrument dawny budowany w wielu wielkościach. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądali się muzykom wykonującym grę na tych instrumentach. Miały także możliwość dotknięcia i bliższego poznania tych niecodziennych instrumentów. Koncert dostarczył dużo radości, zabawy i nowych wiadomości.