Lipiec 2019 – Mini College Starodomaszowska

Lipiec w naszym przedszkolu zaczął się od wizyty niezwykłych gości. Nasze przedszkole odwiedzili Olek i Ada, bohaterowie podręczników naszych przedszkolaków. Dzieci były zaskoczone, trochę zaniepokojone, z szeroko otwartymi oczami „ przybijały piątki” z ulubionymi postaciami ich książek.
W związku z rozpoczynającymi się wakacjami, jak co roku zadbaliśmy o uświadomienie dzieci jakie niebezpieczeństwa wiążą się z pobytem nad wodą. Wizyta ratowników WOPR z warsztatami  „Bezpiecznie nad wodą”, jak co roku wzbudziła wśród dzieci ogromne zainteresowanie. Ratownicy zademonstrowali przedszkolakom nowy sprzęt pomagający ratować tonącego człowieka, wyświetlili film o zasadach obowiązujących nad wodą, każdy miał możliwość wykonania resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

 

 

 

 

 

 

 

Kto nie lubi bajek? Bajki z dawnych lat, tj. „ Trzy świnki” oczywiście nie są obce naszym przedszkolakom. Przygotowane rekwizyty przez Panią Kasię dały możliwość, by dzieci przekonały się na własne oczy, jaki dom, słomiany, drewniany, czy ceglany jest najbardziej trwały i dlaczego.

       

Bajkowy tydzień zakończony został balem przebierańców. „Straszna” czarownica, z czarnym zębem rozbawiała dzieci, które z radością tańczyły z groźną wiedźmą. Wszyscy chcieli mieć z nią pamiątkowe zdjęcie…czyżby wiedzieli, kto krył się za tym przebraniem?

   


Dzięki uprzejmości taty naszej Zosi z Biedronek mieliśmy okazję osobiście poznać kukiełki i lalki z kieleckiego Teatru Lalki i Aktora „ Kubuś”. Niesamowite, ile pracy i talentu trzeba mieć, aby wykonać bajkowe postacie. Każda z nich została szczegółowo przedstawiona i opisana dzieciom. Każdy mógł ją dotknąć, pobawić się, zaprezentować swoje umiejętności aktorskie. Serdecznie dziękujemy rodzicom Zosi za mile spędzony czas 🙂
W drugiej połowie lipca zapukała do drzwi Mini College Podróżująca Filharmonia z programem
pt. „Muzyczny spływ Wisłą”. Przedpołudnie umiliła nam gra muzyków na pianinie oraz trąbce. Konkursy, zabawy jak zawsze wzbudziły w przedszkolakach zachwyt. Muzycy zostali nagrodzeni wielkimi brawami za swój występ.
„ Gry i zabawy z dawnych lat”, pod tym hasłem rozpoczęliśmy następny wakacyjny tydzień w przedszkolu. Pani Justyna, jak zawsze wykazała się kreatywnością.

                           
Zaczęło się od spokojnej, znanej wszystkim zabawy „ Stary niedźwiedź mocno śpi”, potem ruszyły następne gry i zabawy z dawnych lat. Klasy, gra w gumę, kapsle, ciuciubabka zagościły na dobre
w naszych przedszkolnych murach. Tydzień został zwieńczony wycieczką do Muzeum Zabawek i Zabawy. Najstarsze dzieci z naszego przedszkola już drugi raz miały okazję przypomnieć sobie, jak wyglądały zabawki i zabawki naszych rodziców i dziadków.


Ostatni tydzień lipca rozpoczęliśmy warsztatami kulinarnymi. Pierwszego dnia dzieciaki zapoznały się z piramidą żywienia, Pani Karolina przekazała nam niezbędne informacje dotyczące zdrowego żywienia i jego wpływ na nasz organizm. Pierwszym posiłkiem samodzielnie wykonanym przez naszych małych masterchefów były kolorowe kanapki. Pomysłów było mnóstwo na udekorowanie własnej kanapki. Ogórki, oliwki, ser, szynka, szczypiorek, sałata, rzodkiewka zamieniły się w prześliczne zwierzątka, zdobiąc talerze przedszkolaków. Oczywiście tydzień kulinarny nie mógłby się odbyć bez lodów! Blender, mleko, mrożone owoce i mamy to! Świeże, smaczne owocowe lody! W następnych dniach dzieciaki uczyły się robić owocowe koktajle oraz szaszłyki. To był naprawdę smaczny tydzień!

   

   
Dzięki nawiązaniu współpracy z kieleckim oddziałem AIESEC nasze przedszkolaki miały okazję poznać sympatyczną Nigeryjkę Adę, która poprowadziła nietypowe warsztaty z języka angielskiego. Dzieciaki niesamowicie szybko zaprzyjaźniły się z Adą. Świadczy to, że dla dzieci nie ważny jest kolor skóry, lecz to czy ktoś jest dla nich miły, ma z nimi dobry kontakt, potrafi ich zainteresować swoją osobą.


Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzi, dzieciaki bardzo ją polubiły i do dziś pytają, kiedy do nas wróci Pani Ada 🙂

Materiał przygotowała: Ilona Konczewska