Lipiec 2019 – Piekoszów

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO
Jednym z najważniejszych wydarzeń, które miało miejsce w Lipcu, było uroczyste zakończenie Roku Szkolnego. Przedszkolaki z obu grup przygotowały wspaniałe przedstawienia. Dzieci tańczyły, śpiewały i recytowały wierszyki. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem talentu naszych Smerfów i Krasnoludków. Dzieci po występach otrzymały dyplomy i upominki, które były zwieńczeniem ich całorocznej pracy.

Grupa młodsza przemieniła się w Piratów

 

W grupie starszej żegnaliśmy dzieci, które odchodzą do szkoły lub szkolnej zerówki.

PIKNIK RODZINNY
Kolejne ważne wydarzenie, które odbyło się po Zakończeniu Roku Szkolnego, to Piknik Rodzinny. Dzieci wraz z rodzicami wspaniale się bawiły. Atrakcji i gości nie brakowało, była Straż Pożarna, Policja, Myszki Miki i Minni, dmuchany zamek. Przedszkolaki wraz z rodzicami mogły uczestniczyć w zabawach z chustą animacyjną, łowieniu ryb, pokazie karate.

 

Dziękujemy Komendzie Policji w Kielcach oraz Straży Pożarnej w Szczukowicach za obecność na naszym pikniku.

DENTOBUS
9 lipca przed naszym przedszkolem zagościł Dentobus. Dzieci zostały zapoznane ze sprzętem, którego używa dentysta. Nasze przedszkolaki wykazały się ogromną odwagą, wszystkie pięknie pokazywały ząbki i dały sobie je fluoryzować. W nagrodę, każdy mógł wybrać naklejkę. Rodzice dostali informację o stanie uzębienia swoich pociech wraz z zaleceniami, jeśli takowe były potrzebne.

NASZE ZAJĘCIA
Podczas naszych codziennych zajęć nie groziła nam nuda: kolorowaliśmy, malowaliśmy farbami, wyklejaliśmy plasteliną, wycinaliśmy, a nawet odwiedziły nas dinozaury. Poznaliśmy inne kontynenty: Afrykę, Amerykę, Antarktydę, Australię oraz Azje – nie próżnowaliśmy, mimo iż to wakacje 


ZAJĘCIA NAUKOWE
Powszechnie wiadomo, że nauka przez zabawę najlepiej sprzyja przyswajaniu nowych wiadomości i umiejętności, oraz jest najbardziej wskazana dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia naukowe, to dla przedszkolaków zarówno świetna zabawa, jak i nauka. Przedszkolaki zawsze z zapartym tchem dodają różne substancje, mieszają z barwnikami, ugniatają i nie mogą się doczekać co powstanie. W lipcu dzieci miały możliwość samodzielnego stworzenia substancji o rozmaitej konsystencji: klejącej, ciągnącej, lepkiej, galaretowatej. Największą furorę zrobił samodzielnie wykonany slime.

NASZE URODZINKI
W miesiącu lipcu urodzinki obchodziło, aż czworo solenizantów. W grupie Krasnoludków Agnieszka i Amelka świętowały swoje 4 urodzinki. Starszaki śpiewały 100 lat Mai i Jankowi, którzy skończyli 6 lat.


Wszystkim solenizantom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.
WAKACYJNE ZABAWY
Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku i zabawy, o czym nie zapomnieliśmy. Dzieci codziennie uczestniczyły w spacerach, zabawach na placu przedszkolnym, zawodach sportowych. Raz w tygodniu organizowana była dyskoteka.

Artykuł opracowała Małgorzata Domańska