Czerwiec- Mini College UJK

W dniu 3 czerwca 2019r. dzieci z przedszkola ze wszystkich naszych grup odwiedziły Bibliotekę Uniwersytecką w Kielcach w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.  Dla Małych Naukowców była to pierwsza taka wizyta. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem oraz jak się z nimi obchodzić, aby służyły nam jak najdłużej. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Na zakończenie pobytu dzieci obejrzały występ pracowników biblioteki inspirowany wierszem Juliana Tuwima pt.,, Okulary”. Żegnając się z paniami dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

                       

                       

W dniu 4 czerwca przedszkolaki wraz z Paniami wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś” na spektakl pt. ,, Pięciu nieudanych” . Spektakl był sceniczną adaptacją pięknie ilustrowanej książki o tym samym tytule, uznanej na świecie włoskiej autorki Beatrice Alamagny. To pełna humoru, poetycka, mądra opowieść o własnych ograniczeniach, codziennych sukcesach i porażkach, a także postrzeganiu siebie i innych. Za sprawą zabawnych i pozytywnych bohaterów oraz ich niezwykłych perypetii dowiadujemy się, że świat nie jest co prawda perfekcyjny, ale idealną receptą na jego małe wielkie troski może być wzajemna życzliwość, zrozumienie i przyjaźń. Dzieciom spektakl wyjątkowo przypadł do gustu ponieważ postacie był y ciekawie ubrane, a sam spektakl ciekawy i pełen humoru.

                               

                                 

                               

 

W dniu 7 czerwca na terenie naszego przedszkola odbył się Piknik Rodzinny. Impreza ta była doskonałą okazją do spotkania przedszkolaków, rodziców, nauczycieli i pracowników przedszkola oraz zaproszonych gości w sprzyjających okolicznościach natury.

Podczas imprezy na uczniów czekało całe mnóstwo atrakcji. Rodzice zaprezentowali swoim dzieciom przedstawienie pt. ,, Jaś i Małgosia”. Odbył się także pokaz karate, akrobatyki i  tańca. Nie zabrakło malowania włosów i twarzy. Każdy przedszkolak mógł zrobić sobie wyjątkową sesję zdjęciową w naszej fotobudce, skosztować przygotowanych smakołyków oraz poszaleć na dmuchanym zamku i zjeżdżalni. Po raz kolejny impreza przyciągnęła mnóstwo osób, co bardzo nas cieszy i utwierdza w przekonaniu, że tego typu inicjatywy są potrzebne i ważne, by budować dobre relacje i miłą atmosferę w przedszkolu. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez wsparcia i zaangażowania mnóstwa osób. Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom i dyrekcji dzięki którym udało nam się zorganizować niezapomniany piknik rodzinny .

                                             

                                             

                                           

W dniu 11 czerwca w przedszkolu Mini College na ul. Starodomaszowskiej odbył się konkurs wiedzy dla 6- Latków Smart Brain. Udział w tym konkursie z naszego przedszkola wzięli Nadia i Olek z grupy Tropiciele. Pytania dotyczyły wiedzy ogólnej. Padły pytania z zakresu wiedzy matematycznej, polonistycznej, międzynarodowej, a także z języka angielskiego. Konkurs obejmował trzy rundy, po każdej z rund odpadało dwoje dzieci. Do finału doszło dwoje dzieci, które otrzymały 7 pytań. Na koniec dzieci otrzymały nagrody i dyplomy. Serdecznie wszystkim dzieciom. Cieszymy się, ze nasze przedszkolaki dysponują tak obszerną wiedzą.

                                           

W dniu 12 czerwca odbyły się warsztaty edukacyjne ,, Bezpieczne wakacje nad wodą”. Celem było uświadomienie dzieciom jak należy postępować podczas wypoczynku nad wodą. Kogo zaalarmować w razie niebezpieczeństwa, jaki jest numer ratunkowy.  Panie w sposób ciekawy i przystępny dla małych dzieci opowiedziały o niebezpieczeństwach wynikających z korzystania z np. dzikich plaż, wchodzenia do wody bezpośrednio po posiłku, korzystania z aglomeracji wodnej w momencie wywieszenia czerwonej flagi. Pod koniec spotkania dzieci miały sesje zdjęciową w strojach ratowników

                         

 

W czerwcu w ramach cyklu spotkań z realizowanego na Podstawie wytycznych z Ministerstwa o doradztwie zawodowym pt. ,, spotkanie z rodzicami przedstawiającymi swój zawód ” w grupie Tropiciele dzieci poznały zawód operatora filmowego. Tego dnia odwiedził nas tata Miłoszka, który opowiedział o swoim zawodzie. Dzieci mogły się wcielić w rolę aktora i reżysera ponieważ nagrali wspólnie film, który został wyświetlony na zakończeniu roku przedszkolnego. Serdecznie dziękujmy Panu Piotrowi za wprowadzenie dzieci w świat filmu oraz za wspaniałą pamiątkę.

                                         

W dniu 18 czerwca odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego. Wszystkie dzieci zaprezentowały swoje programy artystyczne. Potem nastąpiło rozdanie dyplomów, drobnych upominków  i podziękowań dla rodziców.

W tym dniu pożegnaliśmy dzieci 6-letnie, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Uroczystość rozpoczął program artystyczny. Kulminacyjnym momentem uroczystości był polonez w wykonaniu starszaków. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą fotografię z całego okresu nauki naszych przedszkolaków odchodzących do klasy pierwszej. Niejednemu z obecnych zakręciła się łezka w oku.  Na koniec mogliśmy zobaczyć film nagrany przez dzieci i Pana Piotra tatę Miłosza.

Żegnając naszych absolwentów życzymy im wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń na kolejnym etapie edukacyjnym.

                                                                                                     

       

W czerwcu swoje urodzinki obchodzili Zuzia i Oskarek. Jeszcze raz serdeczne życzenia samych radosnych dni i dużo uśmiechu na co dzień.

         

Opracowała: Mgr Renata Bartkiewicz