Kwiecień-Mini College UJK

 

Minął kolejny miesiąc w przedszkolu Mini College przy ulicy Świętokrzyskiej. Kwiecień w tym roku był po brzegi wypełniony zabawami, śmiechem, niezwykłymi atrakcjami i niespodziankami. Już 1 dnia powyżej wspomnianego miesiąca do naszych przedszkolaków zawitała Agencja Artystyczna „Patigo”. Grupa teatralna przygotowała dla dzieci niezwykle zabawne i pouczające przedstawienie pt. „Króliczek Wędrowniczek” . Opowieść ta miała nie tylko bawić ale wzmocnić u dzieci wiarę we własne siły, umiejętności, a nade wszystko uświadomić, że każdy z nas posiada jakiś talent tylko niekiedy potrzebuje troszeczkę więcej czasu aby go odkryć. 5 kwietnia w przedszkolu Mini College zjawił się prawdziwy „czarodziej”- iluzjonista. Choć nie wyskoczył z kapelusza  to i tak swoim występem bawił i zadziwiał wszystkie dzieci. Podczas tego spektaklu przedszkolaki nie były jedynie obserwatorami niezwykłych sztuczek, ale miały niepowtarzalną okazję brać w nich czynny udział.
W pierwszej połowie kwietnia dzieci wraz z Paniami przygotowywały się do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci ze wszystkich grup poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju i regionu. Przedszkolaki wspólnie z Paniami wykonały wiele przepięknych dekoracji wielkanocnych, które można było kupić na kiermaszu wielkanocnym, zorganizowanym w ostatnim tygodniu przed Świętami. Ukoronowaniem tego było uroczyste śniadanie wielkanocne, które odbyło się w naszym przedszkolu 17 kwietnia. Tego dnia wszystkie dzieci oraz kadra przedszkola odświętnie ubrani zasiedli do wspaniale udekorowanego stołu, aby w gronie kolegów i pań podzielić się jajkiem, złożyć sobie życzenia oraz wspólnie spożyć posiłek. Po śniadaniu przedszkolaki wysłuchały pięknego opowiadania o „Zajączku Wielkanocnym”, a następnie wyposażone w koszyczki wyruszyły na poszukiwanie niespodzianek od Zajączka Wielkanocnego, który zostawił je dla dzieci na pobliskiej łące. Radości tego dnia nie było końca.
Po raz kolejny w naszym przedszkolu gościliśmy Panią dietetyczkę. Tym razem dzieci przygotowywały pyszne
i zdrowe pasty do pieczywa. Dzieci odmierzały składniki, kroiły banany, oraz poznały nowe aromatyczne przyprawy. Kto by pomyślał, że domową nutellę można wykonać z fasoli? A przedszkolaki już to wiedzą, a nawet potrafią to zrobić. Dzieci znów przekonały się, że zdrowe jedzenie jest pyszne.
Choć to jeszcze nie maj, 24 kwietnia w przedszkolu Mini College przy ulicy Świętokrzyskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Grupa Tropicieli wraz ze swoimi Paniami przygotowała niezwykle piękny, wzniosły i wzruszający program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu. Przedszkolaki starały się odpowiedzieć na pytania dotyczące naszej Ojczyzny. Podczas uroczystości starszaki recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne, które wzbudziły wzruszenie zwłaszcza u kadry przedszkola. Ukoronowaniem tej pięknej akademii był zatańczony przez grupę III Polonez.
25 kwietnia Jagódka z grupy III i Jureczek z grupy II reprezentowali nasze przedszkole na VI Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim pt. „Po polskiej krainie…” Gratulujemy pięknego występu i pękamy z dumy .
W tym miesiącu odwiedziła nas mama Stasia (gr II) i Zuzi (grI). Tym razem Pani Dorotka opowiedziała Małym Odkrywcom o swoim zawodzie kosmetyczki. Tego dnia sala grupy II zamieniła się w profesjonalny gabinet kosmetyczny. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważny wpływ na nasz wygląd ma picie wody, oraz jak możemy dbać
o wygląd i zdrowie naszej skóry. Oczywiście nie obyło się bez zabiegów urodowych. Mama Stasia zademonstrowała jak prawidłowo wykonać manicure i pedicure. Natomiast w gr I tym razem Pani Dorota przed obiadem przeczytała naszym maluszkom piękną i pouczającą bajkę o przyjaźni między latawcem a wiatrem. Jednak pozostańmy jeszcze chwilę w temacie urody, bo tak się składa, że również Tropiciele zapragnęli poznać tajniki dbania o wygląd
i w związku z tym zaprosili do siebie Panią Kasię mamę Piotrusia z grupy III. Pani Kasia zdradziła dzieciom sekrety kosmetologii oraz upiększyła i tak piękne Panie z grupy III nakładając im wspaniale pachnące maseczki- to musiał być prawdziwy relaks.
W kwietniu dzieci z grupy III odbyły kolejną podróż podczas zajęć z cyklu „Palcem po mapie”. Tym razem udały się na Wyspę Wielkanocną. Znów z pomocą mapy, zdjęć, barwnych opowieści nauczycieli i przede wszystkim wyobraźni, dzieci mogły odkrywać nieznane lądy, poznać ich historie, zwyczaje, wspaniałą roślinność i tajemnicze zwierzęta.
12 kwietnia Mali Naukowcy poznali kolejny zawód. Tym razem dzieci zapoznały się z pracą pszczelarza. Podczas zajęć próbowały słodkiego miodu, dowiedziały się skąd się bierze ten złoty i pyszny skarb. Ponadto zapoznały się
z wyglądem i budową pszczoły oraz wspólnie wykonały i udekorowały ul z tektury. W kwietniu gr I obchodziła dzień kropki, tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Dzieci wysłuchały opowiadania
o dziewczynce, której jedna mała kropka zmieniła całe życie. Dzięki tej opowieści maluszki po raz kolejny uświadomiły sobie, że każdy ma do czegoś talent. Był to bardzo wesoły dzień, pełen kropek.
Do grupy Małych Naukowców przybył jeszcze jeden wspaniały gość. Tym razem była to Zosia-starsza siostra Adasia
z gr I. Zosia opowiedziała maluszkom o tym jak wygląda dzień w szkole. Odkryła przed dziećmi jakie skarby znajdują się w szkolnym plecaku. Nasze maluszki choć jeszcze nieduże mają zadatki na wspaniałych uczniów.
W kwietniu nie zabrakło solenizantów. Tym razem urodzinki obchodzili Victoria z grupy I, Matylda z grupy II oraz Oliwka i Daniel z grupy III. Wszystkim naszym solenizantom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia. W tym miesiącu dzieci doskonaliły również sprawność fizyczną, koordynację wzrokowo- ruchową na zajęciach karate, wykonywały ciekawe eksperymenty podczas zajęć naukowych. Raz w tygodniu odbywały się zajęcia rytmiki podczas których w przedszkolu można było usłyszeć wesoły i melodyjny śpiew naszych dzieci oraz dźwięki instrumentów. Jak co miesiąc odbyły się również zajęcia z dogoterapii.. Zajęcia te po raz kolejny d dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii.

Opracowała:

mgr Jagoda Wodecka