Grudzień – Mini College Końskie

Wspólne ubieranie choinki

Początkiem grudnia w naszym przedszkolu pojawiła się duża choinka. Wszystkie nasze przedszkolaki doskonale wiedziały, że drzewko, zgodnie z tradycją, należy ozdobić. W związku z tym wszyscy od razu zabraliśmy się do wspólnej pracy – wszystkie obecne dzieci pomagały w wieszaniu bombek i różnego rodzaju kokardek, aniołków i innych ozdób. Każde dziecko chciało powiesić na choince jak największą ilość zdobień – sprawiało im to wiele radości i zabawy. W kilka dni po ubraniu choinki zauważyliśmy, że czegoś jej brakuje – był to łańcuch. Choinka prezentowała się pięknie, jednak brakowało jej ozdobnego łańcucha. Zasiedliśmy zatem z naszymi przedszkolakami do stolików i wspólnie zrobiliśmy długi łańcuch z kolorowych kartek. Samo tworzenie łańcucha sprawiło naszym dzieciom przyjemność, a efekt końcowy sprawił, że dzieci z zapałem owijały choinkę ozdobą. Od tego dnia nasza choinka jest w pełni ubrana, a dzieci z MC w Końskich potrafią samodzielnie wykonać tego typu ozdobę.

Spotkanie z księdzem Łukaszem

6.12.2018 roku do naszego przedszkola przyszedł ksiądz Łukasz Białas z parafii św. Mikołaja w Końskich. Wyjątkowe zajęcia rozpoczęła rozmowa na temat świętego Mikołaja – ksiądz opowiedział dzieciom legendę o biskupie Mikołaju, o jego dobrych uczynkach i pomocy innym. Dzieci z uwagą wysłuchały opowieści. Czymże jednak byłby szósty grudnia bez chociażby drobnego upominku dla naszych przedszkolaków? Ksiądz Łukasz przygotował dla wszystkich słodką niespodziankę na koniec zajęć – dodatkowo obdarował dzieci obrazkami z wizerunkiem świętego Mikołaja oraz kolorowanką z jego podobizną. Dzieci od razu zabrały się do malowania swoich kolorowanek oraz – jakże by inaczej – do konsumpcji słodkości. Warsztaty sprawiły dzieciom dużo radości, samo spotkanie z księdzem ubranym w sutannę było dla nich dużym przeżyciem.

Mikołajki

Dość nietypowo, bo dziesiątego grudnia, do przedszkola Mini College w Końskich przybył „święty Mikołaj” z dużym workiem prezentów dla naszych uczniów. Dzieci już wcześniej wiedziały, że tego dnia będziemy mieli wyjątkowego gościa, zatem już od rana wyczekiwały na jego przyjście. „Mikołaj” został przywitany przez dzieci z ogromnym entuzjazmem – zaśpiewały one specjalnie przygotowaną na tą okazję piosenkę dla Mikołaja, co bardzo ucieszyło naszego gościa. Mikołaj rozpoczął spotkanie rozmową z dziećmi, co przełamało nieśmiałość większości przedszkolaków. Nie da się jednak ukryć, iż elementem najbardziej interesującym dla naszych uczniów był ogromny worek z prezentami. Przed wręczeniem upominków Mikołaj pytał każdego dziecka, czy było grzeczne – to pytanie za każdym razem kończyła odpowiedź twierdząca. Kiedy już wszystkie dzieci otrzymały swoje prezenty rozpoczęło się otwieranie paczek, smakowanie słodkości oraz zabawa nowymi pluszakami. Dzień 10.12.2018 roku będzie z pewnościom bardzo przyjemnie wspominany przez naszych przedszkolaków.

 

Konkurs na tradycyjną ozdobę bożonarodzeniową

Mini College w Skarżysku-Kamiennej zorganizował międzyprzedszkolny konkurs plastyczny na „Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe”. Prace oceniane były ze względu na zgodność z tradycją, ogólne wrażenie artystyczne, estetykę wykonania oraz oryginalność i pomysłowość. W konkursie wzięła udział piątka dzieci z przedszkola Mini College w Końskich (Natalia Bidzińska, Maja Rokita, Zofia Joniec, Natalia Dymińska oraz Franciszek Milcarz). W tym konkursie dzieci z MC w Końskich zdobyły dwie nagrody: jedną za drugie miejsce oraz  drugą za wyróżnioną pracę. Drugie miejsce zdobyła Zofia Joniec w kategorii 2,6 – 3 latków, druga dziewczynka, Natalia Bidzińska, otrzymała wyróżnienie w kategorii 4 – 5 latków. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy pięknych prac, wiemy, że włożyły w ich wykonanie dużo serca i cierpliwości.

 

Zajęcia otwarte z rodzicami

19 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia otwarte z rodzicami naszych uczniów. Tematem zajęć były ozdoby świąteczne. Wszyscy wspólnie kleiliśmy ozdobne bombki i gwiazdy. Największą atrakcją dla naszych przedszkolaków była możliwość zrobienia czegoś wspólnie z rodzicami – dzieci bardzo cieszyły się na przyjście swoich rodziców do przedszkola. Wszyscy obecni rodzice i dzieci wzięli udział w zajęciach, czego rezultatem były piękne ozdoby świąteczne, które długo zdobiły nasze przedszkole. Warsztaty odbyły się w przyjaznej atmosferze pełnej radości i śmiechu.