Październik 2018 – Piekoszów

Tańczy ba­bie lato
W słonecznych promykach
Tak nam złota jesień
Paździer­nik zamyka
Październik w naszym przedszkolu był miesiącem w którym nasze dzieci z grup Krasnoludki oraz Smerfy miały okazję aż dwukrotnie oglądać i podziwiać sztukę teatralną.W dniu 2.10.2018 r do naszego przedszkola Mini College przyjechał teatrzyk i wystawił bajkę pt. „ Kozucha Kłamczucha”

 

Sztuka ta bardzo podobała się dzieciom a przede wszystkim niosła bardzo ważne przesłanie- kłamstwo ma zawsze krótkie nogi zawsze wychodzi na jaw.
Korzystając z pięknej jesiennej pogody nasze Przedszkole dnia 11 października 2018 wybrało się na pieszą wycieczkę do Gminnej Biblioteki w Piekoszowie na spotkanie z Teatrem i sztuką pt: „ Złośliwości Jej Królewskiej Mości”.

Pani Jesień

     W naszym przedszkolu również pojawiła się Pani Jesień i w swym ogromnym
koszu różne dary niesie…..

     Dzieci z radością oglądały i zapoznawały się z darami jesieni jakimi są dynie, kasztany, żołędzie a z przyniesionych do przedszkola dyń wykonały piękne lampiony. Przedszkolaki zapoznały się tym samym z tradycją obchodzenia Halloween w krajach takich jak Wielka Brytania, Irlandia oraz w Stanach Zjednoczonych tam to święto jest najhuczniej obchodzone.

Roześmiana dyni głowa
straszy i rozśmiesza nas.
Możemy też się za nią schować,
gdy urośnie wielka tak.

 

 

W czasie deszczu dzieci się nie nudzą….!!!
W naszym przedszkolu zawsze jest wesoło nawet kiedy pada deszcz i wieje wiatr. Dzieci z 
grupy Krasnoludki były zachwycone zabawą „ Pada deszcz pod parasol szybko wejdź”

Dzieci chętnie uczestnicząc w zabawach oraz doświadczeniach zapoznały się z tematem : Skąd się bierze deszcz?

 

NAWET GDY PADA DESZCZ WESOŁO BAWIMY SIĘ

 

Końcówka miesiąca to również czas zadumy nad zbliżającym się dniem 1 listopada kiedy wszyscy odwiedzamy groby swoich bliskich.

Nasze przedszkolaki z grupy Smerfy wraz z Paniami wychowawczyniami również odwiedziły bliski cmentarz w Piekoszowie aby tam na grobie nieznanego żołnierza złożyć kwiaty i zapalić znicz symbol światła i pamięci o tych którzy odeszli i oddali życie za ojczyznę.

Tekst opracowała Małgorzata Gładysz – Rzadkowska