CZERWIEC 2021_ MC STARODOMASZOWSKA

,,Już czerwiec
otwiera lata bramy,
a tam czeka na nas las:
w chłodnym mroku
lśnią słońca polany
i strumyk na kamykach gra.
Już czeka piaszczysta plaża
i morskiej wody smak.
Czekają nas dalekie drogi
i bujna zieleń łąki,
po prostu cały świat!”
Jadwiga Hockuba „Wakacje”

          Ten rok tak szybko minął… Nastał czerwiec, miesiąc w którym kończymy rok przedszkolny i zaczynamy
okres wakacji. W tym miesiącu pogoda nas rozpieszczała i dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy wiele czasu spędzać na świeżym powietrzu, wspólnie spędzając czas na spacerach, wycieczkach oraz zabawach na przedszkolnym placu zabaw.

1 CZERWCA
W najbardziej upragnionym dniu w tym miesiącu dla wszystkich przedszkolaków czyli w Dniu Dziecka, została zorganizowana wycieczka na Stadion Leśny w Kielcach. Dzieci spędziły pełne wrażeń przedpołudnie. Panie wychowawczynie zadbały o zabawy i atrakcje dla dzieci. Niespodzianką było przedstawienie ,,Rzepka”, w którym główne role odgrywały Panie nauczycielki .

10 CZERWCA
W ten słoneczny, czerwcowy dzień zorganizowana została wycieczka do Parku Etnograficznego w Tokarni. Dzieci były bardzo podekscytowane, ponieważ była to pierwsza wycieczka całodniowa od czasu pandemii. Po przyjeździe na miejsce, dzieci zwiedziły obiekty znajdujące się w Muzeum takie jak szkoła i apteka. Po długim spacerze wśród zabytkowych chałup, dzieci miały czas na posiłek oraz odpoczynek pod gołym niebem.

W czerwcu w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty II Przedszkolny Konkurs Mam Talent zorganizowany przez Panią Karolinę i Justynę. Zgłoszenia zostały nadesłane przez rodziców w formie online. Uczestnicy prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne oraz sportowe. Jury miało bardzo trudne zadanie, lecz po długich naradach wyłoniło zwycięzców:
Grupa 2,5, 3-latków
I miejsce: Zuzia z grupy ,,Sówki”
Nela z grupy ,,Sówki”
Grupa 4, 5 – latków
I miejsce: Maja z grupy ,,Motylki”
Grupa 6 – latków:
I miejsce : Pola Wojtczyk
Kategoria ,,Zespół”
I miejsce : Basia, Julka i Zuzia z grupy Biedronek

 

W tym miesiącu grupa Biedronek nominowana przez Przedszkole Baby Home w Kielcach wzięła udział w chellengu ,,Wszyscy jesteśmy niebieskimi motylami” mającym na celu promowanie akceptacji dzieci z autyzmemW tym miesiącu grupa Biedronek nominowana przez Przedszkole Baby Home w Kielcach wzięła udział w chellengu ,,Wszyscy jesteśmy niebieskimi motylami” mającym na celu promowanie akceptacji dzieci z autyzmem.

 

,,Przedszkola czas już minął i jest tak jakoś smutno,
a nasza pani w kącie łka, bo rozstać nam się trudno. ”

W grupie Pszczółek i Biedronek odbyły się uroczyste zakończenia roku przedszkolnego podczas których pożegnane zostały dzieci, które z nieśmiałych maluszków, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Po pięknychi wzruszających występach artystycznych, przedszkolaki na pamiątkę otrzymały z rąk Pani Dyrektor oraz Pań wychowawczyń pamiątkowe dyplomy, książki oraz upominki.

 

W grupach młodszych Motylkach oraz Sówkach, także odbyły się przedstawienia z okazji zakończenia roku przedszkolnego. Występy artystyczne dzieci posiadały tematykę wakacyjną gdzie nie brakowało radosnych i pełnych słońca piosenek. Dzieci na zakończenie otrzymały dyplomy i upominki z rąk Pani Dyrektor i Pań wychowawczyń oraz zatańczyły wspólny, upragniony taniec ze swoimi rodzicami.

 

Co tydzień przybywał do naszego przedszkola Pan Michał aby ćwiczyć sztuki walki. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach karate ćwicząc i udoskonalając swoje umiejętności.

Nie zabrakło także zajęć naukowych z panią Karoliną. W tym miesiącu dzieci utrwalały wiadomości o powstawaniu pleśni.                                                                                                                           

W czerwcu odwiedziła nas Pani Magda z psem Manią.
Podczas dogoterapii, dzieci przywitały się z pieskiem, a następnie wspólnie spędziły z nim czas na zabawie.

Na zajęciach z rytmiki prowadzonych przez Panią Natalię, dzieci doskonaliły swoje umiejętności muzyczne podczas zabaw muzyczno-ruchowych. Nie brakowało także wakacyjnych piosenek oraz gry na instrumentach.

Na cotygodniowych zajęciach języka angielskiego, Pani Patrycja wprowadzała słownictwo oraz piosenki związane
z tematyka wakacyjną.

Opracowała: Natalia Ksel