Maj – Mini College Piekoszów ul. Kochanowskiego 18

„Barwy Ojczyste”

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze, biel i czerwień.
Czerwień to miłość, Biel serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze, biel i czerwie.
Czerwień to miłość.
Biel serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.
                                      Czesław Janczarski

Miesiąc maj w naszym przedszkolu rozpoczął  od obchodów związanych z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej akademii. W tak ważnym dniu Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenia Ojczyzny w naszym życiu – Przedszkolaki z powagą i dumą zaprezentowały program patriotyczny o Polsce. Upamiętniając rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wszyscy uczestnicy poetycko-patriotycznej akademii z wielką powagą zaśpiewali Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.”
Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia hipoterapii, w których uczestniczyły dzieci z naszego przedszkola umożliwiły im poznanie konia i nawiązanie z nim kontaktu. Każde spotkanie z Donem wywoływało w nich pozytywne emocje. Dzieci witały się z nim – uśmiechając się , głaszcząc, poklepując lub przytulając. Z czułością wypowiadały jego imię . Po oswojeniu się ze zwierzęciem, dokładnym jego obejrzeniu – wychowankowie rozpoczynali karmienie konia marchewką oraz jabłkami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do naszego przedszkola zawitał  Teatr Edukacyjny z Krakowa – interaktywne spotkanie z bajką. Przedszkolaki wzięły udział w niezwykłym spektaklu pt.: „Alicja w zaczarowanej krainie”. Były one zachwycone formą przedstawienia. Bajkowe postacie spotkały się z nimi wykorzystując nową technologię wzbogaconą wieloma efektami specjalnymi.  Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły  w przedstawieniu otrzymały również własne okulary 3D oraz na koniec książeczki z różnymi zadaniami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

” Mamo, mamo cóż Ci dam?

Jedno serce tylko mam,

a w tym sercu róży kwiat

Mamo, Mamo żyj 100 lat”

Nasze przedszkolaki zawsze pamiętają o swoich najbliższych , dlatego z okazji Dnia Mamy przygotowały pachnącą niespodziankę dla swoich ukochanych Mam.

 

\

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa Żabek i Kaczuszek zawsze chętnie uczestniczy w zajęciach karate, korygowania wad postawy, rytmiki. Podczas nich doskonalą sprawność fizyczną, koordynację wzrokowo- ruchową. W trakcie  zajęć naukowych wykonują ciekawe eksperymenty. Dzieci bardzo lubią zajęcia z Photonem, są aktywne i skupione, a zajęcia z języka angielskiego przynoszą im wiele radości.