MC_Uniwersytecka Czerwiec 2021

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa. Dzieci bawiły się wspaniale.
Dzień obfitował w liczne atrakcje: w grupie Tropicieli : dzieci ścigały się w workach, przeciągały linę, pokonywały tor przeszkód zrobiony z hula – hop, przeskakiwali przez skakankę i rzucali ringiem do celu. Wykonywali także zadania, które wylosowały przebijając balon. Dzieci miały zadania tj. zaśpiewanie dowolnej piosenki, recytacja wiersza, wykonanie kilku pompek, wykonać kilka pajacyków. Grupa Krasnoludki tego dnia szukała skarbu. Dzieci miały wykonać zadania przygotowane przez Pirata Jacka i jego kamratów, aby dostać kolejne wskazówki i dotrzeć do pirackiego skarbu. Natomiast w grupie Uśmiechnięte Żabki dzieci wykonywały ciekawe zadania takie jak: slalom między pachołkami z kubkiem wody, rzut woreczkiem do celu, spacer po linie, taniec z hula- hopem.
Nie zabrakło też wesołego spaceru i zabaw na świeżym powietrzu, Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą niespodziankę. I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodzin i nauczycielek, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Janusz Korczak

8 czerwca ten dzień nasze przedszkolaki spędziły na plenerowej lekcji historii. Przy pięknej  pogodzie zwiedzaliśmy Muzeum Wsi kieleckiej w Tokarni. Zobaczyliśmy tradycyjne domy aptekarza, szewca, sklepikarza. Sprzęty codziennego użytku, młyn napędzany siłą wiatru oraz spichlerz. Widzieliśmy także dwór, kościół i plebanię. Dzieci miały możliwość poznać i porównać trudy codziennego życia ich mieszkańców. Dzieciom wycieczka bardzo się podobała. Wróciły zmęczone ale zadowolone i szczęśliwe.

21czerwca dzieci z grupy Uśmiechnięte Żabki robiły pyszne, zdrowe, pięknie wyglądające koktajle ze szpinakiem. Dzieci dużo się dowiedziały na temat tej zdrowiej i bogatej w żelazo rośliny. Natomiast maluszki z grupy Krasnoludki poznały bajkę ,,Złotowłosa i Trzy Misie” – z uwagą wysłuchały bajki, układały historykę wykorzystując ilustracje, bawiły się podczas zabawy ruchowej ,, Gdzie są misie?”.

28 czerwca dzieci z naszego Przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego „Leśne Zacisze” w Lisowie.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt zamieszkujących mini zoo w  Leśnym zaciszu, kształtowanie świadomości przyrodniczej przedszkolaków, integrowanie grupy we wspólnej zabawie oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Podczas wycieczki dzieci poznały wiele nowych gatunków zwierząt, m.in. : lwy, surykatki, zebry, strusie afrykańskie, strusie emu, daniele, osły, kozy, owce, lamy, wielbłądy, jeżozwierza, szopy pracze, kuce szetlandzkie, konie oraz różnego rodzaju dzikie i kolorowe ptactwo z pięknymi pawiami na czele, które przechadzały się dumnie wśród zwiedzających.     Przyglądanie się zachowaniu różnych zwierzątek budziło wśród dzieci wiele pozytywnych emocji, co chwilę dało się słyszeć śmiech wśród naszych podopiecznych.

 

Po zwiedzeniu Mini Zoo przedszkolaki udały się na piknik, zajadały bułeczki, piły soczki. Po zregenerowaniu sił czekała na nich jeszcze jedna atrakcja. Dzieci z radosnymi okrzykami wbiegły na ogromny plac zabaw, gdzie mogły robić to, co najbardziej lubią. Po tak wyczerpującym dniu dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola i stęsknionych rodziców.

Pod koniec czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Mnóstwo ciepłych słów od Pań wychowawczyń oraz wychowanków wzbudziło wzruszenie na twarzach wszystkich. Dzieci zostały wyróżnione dyplomami  oraz upominkami za cały rok wspólnej zabawy i nauki. W sercach wszystkich na pewno pozostaną piękne wspomnienia.

Szczególne pożegnanie roku przedszkolnego miała grupa najstarsza Tropiciele. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne.

Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie. Po występach wszystkie dzieci otrzymały  dyplomy oraz nagrody – niespodzianki.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.
Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu 🙂

 

Jeśli tęsknota mnie ogarnie,

Kiedy już będę uczniem w szkole –

To znajdę wyjście,

Wiem, co zrobię:

Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole…

 

W tym miesiącu odbyły się zajęcia z karate, rytmiki, dogoterapii oraz języka angielskiego. W zajęciach dzieci bardzo chętnie brały udział. Bardzo wiele się na nich nauczyły i świetnie się bawiły.

W czerwcu swoje urodzinki obchodzili: Marysia, Zuzia, Zosia i Marceli. Wszystkim solenizantom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

Opracvowała:

mgr Renata Bartkiewicz