Marzec 2021 Mini College Jędrzejów

W marcu jak w garncu! 🙂 

Powyższe przysłowie odnosi się do zmienności  pogody marcowej, ale marzec w Naszym przedszkolu minął równie atrakcyjnie, wypełniony wieloma różnorodnymi aktywnościami Naszych podopiecznych.

Już na początku miesiąca wizytę złożyła Nam suczka Lucynka, Mali Odkrywcy oraz Naukowcy przyjęli ją z ogromną radością. Zawsze jest Naszym mile widzianym gościem i kiedy przekracza prób naszego przedszkola uśmiech pojawia się na dziecięcych twarzach.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, dziecko, stoi i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

Wiele pozytywnych emocji przyniósł Naszym małym kobietkom Dzień Kobiet. 8 marca Nasi mali mężczyźni stanęli na wysokości zdania i wręczali tulipany z tej okazji nie szczędząc również uśmiechu dla swoich koleżanek.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, kwiat i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, dziecko, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, dziecko, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, dziecko, ludzie stoją i kwiat

W marcu odbyły się również zajęcia z profilaktyki logopedycznej z Panią Sylwią. Przedszkolaki chętnie brały udział w zajęciach, wykonywały z dużym zaangażowaniem gimnastykę buzi i języka , rozwijali percepcją słuchową oraz poszerzały zasób słownictwa czynnego.

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

Oprócz realizowanego dodatkowo Programu English Every Day w Naszym przedszkolu pojawiły się zajęcia z języka angielskiego z panią Ewą. Mali Odkrywcy oraz Naukowcy uczyli się witać, przedstawiać się, utrwalali kolory i próbowali mieszać kolory oraz nazywali części ciała po angielsku.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

 Miesiąc marzec obfitował w urodzinki Naszych przedszkolaków. Świętowaliśmy 3 – urodziny Filipka z grupy Małych Odkrywców oraz 4 – urodziny bliźniaków Antosia i Maciusia z grupy Naukowców. Jeszcze raz życzymy chłopcom wiele radości i uśmiechu oraz sukcesów na kolejnych etapach edukacji 🙂

Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, balon i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, dziecko, ludzie stoją, balon i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, dziecko, stoi, balon i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, dziecko, ludzie stoją, balon i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, dziecko, ludzie stoją, balon i w budynku

Dnia 21 marca odwiedził Nasze przedszkole niespodziewany gość – Pani Wiosna. Nasz gość przyniósł nam list od Pana Bociana, który zapowiedział Naszym przedszkolakom, że już wybiera się w podróż do Polski i niedługo zjawi się z wizytą na łące. Pani Wiosna przyniosła nam kwiaty oraz słońce, oby zostały  z Nami jak najdłużej.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, dziecko, stoi i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

Wizyta Pani Wiosny obfitowała w wiele radości, zabawy i tańca przy muzyce.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, stoi i w budynku

 

Mali Odkrywcy oraz Naukowcy wzięli udział w konkursie na Najpiękniejszą Marzannę. Służyli pomocą podczas przygotowań zimowej panny. Efekty były wspaniałe! Panie i Nasze przedszkolaki mogą być dumne 🙂 Ogromnym zaskoczeniem było otrzymanie wyróżnienia za Marzannę wykonaną przez Małych Odkrywców. Dziękujemy organizatorom konkursu. To wiele dla Nas znaczy 🙂

Dzieci zaangażowały się również w przygotowaniu stroika świątecznego na kiermasz charytatywny Stroimy serca na święta. Pieniądze zebrane z sprzedaży stroików zasilą konto Fundacji Puls i zostaną spożytkowane tak, by pomóc Stasiowi i Neli – rodzeństwu, które wskutek powikłań urodziło się przedwcześnie i potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Oto efekty Naszych działań. Dziękujemy rodzicom i rodzinie Naszych przedszkolaków za wylicytowanie stroików 🙂

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Opracowała:

Sylwia Michałkiewicz