Kronika Marzec 2021 rok

Kronika za miesiąc marzec 2021r.

 

  1. W naszym przedszkolu , dzieci wciąż doskonalą swoje umiejętności językowe. Zajęcia z projektu „English Every Day „to wspaniała nauka języka angielskiego  przy pomocy rysunków, piosenek, tańców i bajek motywują się do rozwijania swoich zdolności w tym zakresie.

2. Zajęcia doświadczalno-naukowe.

Ważnym elementem nauki przez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata poprzez m.in. ciekawe eksperymenty. Nasze cotygodniowe zajęcia doświadczalno-naukowe w piękny sposób obrazują przedszkolakom naukowy sposób myślenia w oparciu o dane zajęcia.

3. „Dzień dentysty”

Dnia 5 marca przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe , a uśmiech błyszczał czystością .

4. „Dzień kobiet”

8 marca to wyjątkowy dzień szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych.  W tym uroczystym dniu chłopcy złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczali drobne upominki.

5. Zajęcia karate.

W naszym przedszkolu dbamy o fizyczny rozwój naszych podopiecznych. Ciekawą propozycją dla dzieci są zajęcia karate z elementami akrobatyki, które odbywają się raz w tygodniu.

6. Dzień wody.

22 marca przedszkolaki miały okazje dowiedzieć się o znaczeniu wody w naszym życiu.

„ Dziś w przedszkolu mamy modę,

Dzieci oszczędzają wodę.

Wszyscy zawsze pamiętają :

Krany mocno zakręcają,

Aby woda nie kapała

I do zlewu uciekała.

7. W marcu nasze przedszkole było organizatorem konkursu pt. „Najpiękniejsza Marzanna”

8. W obliczu zaistniałej sytuacji , w związku z decyzją Kancelarii Premiera RP w sprawie przeciw działania rozprzestrzeniania się korona wirusa w dniach 29.03.2021r.-09.03.2021r.wszystkie placówki Minii College są zamknięte.

Do przedszkoli mogą uczęszczać dzieci których rodzice pracują w służbach medycznych oraz służbach porządkowych , dzieci które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Dla tych dzieci zajęcia odbywają się w przedszkolu .

Zajęcia dla dzieci które przebywają w domu odbywają się online. Od poniedziałku każdego dnia rodzic na swoich grupach znajduje ciekawe pomysły na to co można wspólnie robić z dzieckiem w domu .