Marzec_Mini_College_Starodomaszowska

„W marcu”

Raz śnieg pada, a raz deszczyk
Na jeziorze lód już trzeszczy
Błękit nieba lśni w kałuży
Bałwan w słońcu oczy mruży
Koniec zimy
Przerwa. Dzwonek
To nie dzwonek. To skowronek.

Miesiąc marzec przywitał nas bezchmurnym niebem, przyjemnym słoneczkiem i ciepłym wiatrem, więc wiosennym spacerom i zabawom na przedszkolnym placu zabaw nie było końca.

Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy za mało. Chcąc wzbogacić wiedzę i umiejętności naszych przedszkolaków, dotyczących higieny jamy ustnej, w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dentysty”. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda gabinet stomatologiczny, jakich narzędzi używa dentysta i na czym polega jego praca. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Przedszkolaki dowiedziały się, że słodycze można jeść bez większej szkody dla zębów, ale… raz w jednej porcji. Potem należy je oczywiście porządnie wyszorować. Nasi milusińscy dowiedzieli się także, co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. Przedszkolaki dzieliły się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są wszystkim znane.

Kolejnym wydarzeniem marca był – Dzień Kobiet. Jest to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne laurki, kwiaty i upominki. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

 

9 marca zakończyła się sukcesem, III edycja zbiórki dla psiaków i kociaków z Przytuliska „Białogonki”, której patronkami były Pani Justyna z grupy „Pszczółek”
i Pani Karolina z grupy „Sówek„. Dzieci i ich rodzice z placówek Mini College przy ulicy Uniwersyteckiej, Klonowej i Starodomaszowskiej z Kielc oraz z Jędrzejowa, Łopuszna i Końskich okazali po raz kolejny wielkie serce i wsparli naszą akcję.
Udało się zebrać wspólnie bardzo dużo suchej
i mokrej karmy, środki czystości oraz zabawki dla psów i kotów.
Dziękujemy wszystkim jeszcze raz za wszystkie dary
i za ogromne wsparcie naszych czternonożnych przyjaciół.

 

 

 

W kolejnym tygodniu urokliwego marca, nasze urocze przedszkolaki brały udział w kolejnym spotkaniu on-line pt. „Bibliusiowe czytanki na wesołe poranki”' organizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną oraz aktorów Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Aktorzy przeczytali dzieciom książkę Marcina Brykczyńskiego.
„Z deszczu pod rynnę”. Dzieciom bardzo przypadła do gusta taka forma obcowania z kulturową.

W połowie marca grupa Biedronki obchodziłaDzień Kubusia Puchatka. Były zabawy, gry, konkursy i był uśmiech na twarzach naszych dzieci, który nie znikał po późnego popołudnia, bo jak wszyscy wiemy każdy uwielbia Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

 

 

 

Kolejnym ważnym wydarzeniem marca było powitanie wiosny. Wszystkie przedszkolaki brały udział w konkursie organizowanym przez Mini College przy ulicy Jurajskiej w Kielcach na „Najpiękniejsza Marzannę”. Nasze najmłodsze Sówki zajęły w tym konkursie III miejsce. Brawo!

 

 

 

Oprócz konkursu nasze dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami
zorganizowały w tym dniu wiosenne zabawy, tańce, jak również witały Wiosnę za pomocą ekspresji plastycznej.

 

 

 

 

Nasze przedszkole włączyło się do akcji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, który obchodzimy 21 marca. każdy przedszkolak pamiętał w tym dniu o założeniu dwóch innych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Pod koniec słonecznego marca, nasze przedszkole odwiedziła Lula. Nasi podopieczni bardzo lubią spotkania z psem. Mogą się wtedy dowiedzieć bardzo wielu ciekawych rzeczy o naszych czworonożnych przyjaciołach.

 

25 marca nasza najmłodsza grupa obchodziła Międzynarodowy Dzień Gofra. Tego dnia „Sówki” dowiedziały się jak przygotować to smaczne danie oraz z czym serwowane, smakuje najlepiej.