Marzec_Łopuszno

 

                          Miesiąc „Marzec” był miesiącem pełnym ciekawych i atrakcyjnych wydarzeń. Przedszkolaki
z niecierpliwością oczekiwały pierwszych oznak wiosny, a słoneczna, choć bardzo zmienna pogoda sprawiała,
że  rozpoczęły ten miesiąc z dużym zapałem i chęcią do pracy.

                          8 marca w przedszkolu dziewczynki obchodziły swoje święto. Był to dla nich wyjątkowy dzień, pełen niezapomnianych wrażeń oraz wielu upominków przygotowanych przez chłopców.

                           W związku ze zbliżającą się porą wiosenną przedszkolaki z wszystkich grup z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowaniu marzanny.  Uroczyście pożegnały zimę oraz powitały wiosnę. Przygotowane przez każdą grupę marzanny wzięły udział w konkursie pt. „Najpiękniejsza Marzanna”.  W wyniku rozstrzygniętego konkursu grupa „Poszukiwaczy” zajęła drugie miejsce.

 

 

                         Marzec był również czasem przygotowań do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki
z pomocą nauczycieli przygotowały przepiękne stroiki wielkanocne, które następnie zostały zaprezentowane
w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Stroimy serca na Święta”.
W tym konkursie nasze przedszkolaki z grupy „Poszukiwaczy” zajęły pierwsze miejsce.

 

 

                                 W tym miesiącu w naszym przedszkolu rozpoczęły się zajęcia taneczne, w których przedszkolaki bardzo licznie brały udział. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem zarówno w młodszych, jak i starszych grupach. Na zajęciach dzieci poznawały podstawowe kroki walca oraz świetnie się bawiły w rytmach popularnych piosenek.

 

                                   W marcu odbywały się również zajęcia karate, rytmiki, dogoterapii, religii, zajęcia języka angielskiego oraz zajęcia naukowe. Przedszkolaki codziennie poszerzały swoje umiejętności językowe w ramach prowadzonych zajęć „English Every Day”.