Luty 2021 – MC Jędrzejów

Choć luty jest miesiącem, który liczy najmniej dni, to dla naszych Przedszkolaków był on miesiącem pełnym wrażeń!

„Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami…” – od takich słów rozpoczęliśmy pierwszy tydzień lutego. Zgłębiając tematykę baśni i bajek mogliśmy przenieść się do bajkowej krainy naszych ulubionych bohaterów.

Troszkę malowania, wycinania, przyklejania i … udało się zbudować prawdziwy Dom dla Baby-Jagi!

 

W lutym Nasze przedszkole odwiedził także wyjątkowy gość – Myszka Minnie, która zaprosiła nasze przedszkolaki na BAL KARNAWAŁOWY. Nasze dzieciaki były zachwycone przybyłym gościem, nie chcąc wypuścić go z sali, zaprosiły Myszkę Minnie do wspólnego tańca.

 

Na 9 lutego przypada święto jednej z najbardziej znanej i najbardziej rozpoznawanej na całym świeci potrawy. Co to za potrawa? Nasze przedszkolaki z grupy Małych Odkrywców doskonale wiedzą, że to PIZZA! Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodziliśmy z radością. Mali Odkrywcy poznali kilka ciekawostek dotyczących pizzy, mogli poczuć się jak dostawca pizzy i spacerować z kartonem, a nawet skomponować swoje „smaki” pizzy.  I choć tego dnia nie udało nam się upiec, ani posmakować prawdziwej pizzy, to mogliśmy stworzyć swoją własną (papierową) wersję. Zgodzicie się, że wygląda przepysznie?

AH CO TO BYŁ ZA BAL… 

Wreszcie nadszedł ten dzień – 12 lutego w Naszym Przedszkolu odbył się długo wyczekiwany BAL KARNAWAŁOWY. Zapamiętamy go szczególnie, ponieważ to pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane w naszej placówce. A widząc ile radości i frajdy przyniósł naszym podopiecznym na pewno stanie się naszą coroczną tradycją!

Nasze  przedszkolaki zobowiązani zaproszeniem od Myszki Minnie licznie i w cudownych strojach przybyli na bal. I tak oto na naszym balu zjawiło się mnóstwo bajkowych postaci: księżniczki, wróżki, super bohaterowie, pszczółka, biedroneczka, policjant, a nawet jednorożec! Nie sposób było wszystkich zliczyć i wymienić. A jeszcze trudniej było rozpoznać dzieci. Przedszkolaki doskonale się bawiły uczestnicząc w konkursach i tańcach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech. Bal dostarczył nam mnóstwa pozytywnych wrażeń i radości.

Następny bal już za rok…

 

W lutym nie zabrakło również zajęć rytmiki z panią Edytą, która niezmiennie odwiedza nas co tydzień. Podczas zajęć dzieciaki nie próżnują i poświęcają całą swoją energię i uwagę pani Edycie.

Zajęcia w grupie Naukowców

Zajęcia u Małych Odkrywców

Na zajęciach naukowych w tym miesiącu dalej zgłębialiśmy stany skupienia, tym razem poznawaliśmy ciecze i ciała stałe, a także uczyliśmy się wykorzystywać lupę.

 

U nas nie ma czasu na nudę! Oprócz zajęć naukowych i rytmiki, od tego miesiąca nasi podopieczni mogą uczestniczyć w nowych zajęciach. Są to zajęcia karate, które prowadzi pan Mariusz. Nasze przedszkolaki mają możliwość nauki postaw, bloków, uderzeń i kopnięć jakie stosujemy w tej sztuce wali. ALE! Karate to nie tylko sztuka walki, karate to dyscyplina, sprawność ciała i ducha, kształtowanie charakteru, przyjaźnie, karate to droga, którą raz obraną chcemy iść do końca życia. To także nauka samodyscypliny, koncentracji oraz doskonalenia swojego charakteru. Karate uczy dojrzałości i skupienia, to ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka etykiety, a także zabawy ruchowe. Pozwalają one dzieciom na harmonijny rozwój psychofizyczny i wspólną zabawę z rówieśnikami.

W codzienności towarzyszy nam język angielski. Nasze przedszkolaki uwielbiają poruszać się prz anglojęzycznych utworach, a piosenkę How are you today? znamy już doskonale.

Luty był dla naszych przedszkolaków miesiącem pełnym nowych wiadomości, wrażeń, pozytywnej energii i dobrej zabawy, a także spacerów – pogoda nas rozpieszczała.

 

 

Opracowała: Roksana Więckowska