Aktywny_Luty_MC Końskie

Jak tradycja stara każe
w domu, sklepie, biurze, w barze,
wszędzie pączek dziś króluje,
każdy chętnie go smakuje.
Z dżemem, z cukrem, z wisienkami,
wszędzie pączek dzisiaj z nami.
Dziś kalorii nikt nie liczy,
wszędzie moc pysznych słodyczy.
W tłusty czwartek przez dzień cały
słodkim królem – pączek mały!

By dochować tradycji, w tłusty czwartek przedszkolaki z Mini College zajadały się pysznymi, lukrowanymi pączkami. Było słodko i smakowicie!

 

W dniu świętego Walentego,
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości!

Luty to miesiąc zakochanych! Pamiętały o tym również nasze przedszkolaki i z tej okazji przygotowały piękny występ – ubrane na czerwono zaśpiewały walentynkową piosenkę. Był to niesamowicie radosny dzień. Cała przedszkolna sala zasypana została serduszkami i balonami! Popatrzcie sami!

W lutym nasze przedszkole odwiedził także bardzo nietypowy gość. Prawdziwy dinozaur, z którym dzieci mogły sobie zrobić zdjęcie. Jakby tego było mało – przedszkolaki mogły na własne oczy zobaczyć, jak z jaja wykluwa się maleńkie stworzonko! Emocje sięgały zenitu. Dzień Dinozaura zostanie zapamiętany na bardzo długo.

 

W tym miesiącu nie mogło również zabraknąć zajęć dodatkowych. Do przedszkola zawitał nasz ulubieniec – pies! Razem z Karmen dzieci spędziły miły i aktywny czas. Odbywały się także zajęcia naukowe – przedszkolaki poznały właściwości magnesu. Stałym punktem w naszym przedszkolu są także zajęcia karate. Tak było i w lutym. Nasze przedszkolaki radzą sobie na nich znakomicie – chętnie ćwiczą i doskonalą swoją sprawność motoryczną. Niesamowitą atrakcją okazały się też zajęcia z sensoplastyki. Nasze przedszkolaki malowały, przelewały, tworzyły różnego rodzaju masy. Nikt nie przejmował się plamkami na koszulkach! Zabawa była doskonała!

Luty był bardzo aktywny i pełen wrażeń. Przedszkolaki z Mini College dowiadywały się mnóstwa ciekawych rzeczy na codziennych zajęciach dydaktycznych. Brały również udział w zabawach z językiem angielskim, który uwielbiają. Przed nami kolejny, niesamowity miesiąc. Już nie możemy się doczekać! 🙂

 

Tekst opracowała: Milena Okoń-Galas