Luty_2021_Kielce_Jurajska

Miesiąc luty, choć krótszy od swoich braci dostarczył wiele radości Naszym Przedszkolakom.

Na początku miesiąca wypełniliśmy coroczną tradycję i przypomnieliśmy sobie historię tłustego czwartku. Aby nam się wiodło w nowym roku zjedliśmy własnoręcznie udekorowane pączki.

 

Na wiele dni przed balem dzieci emocjonująco opowiadały, jakie założą stroje, na ten wyjątkowy dzień. Panie również wcieliły się w różne postacie. Wspólnie tańczyliśmy, śpiewaliśmy, bawiliśmy się oraz zajadaliśmy się smakołykami.

 

Luty nazywany jest „miesiącem zakochanych”. W naszym przedszkolu kilka dni wcześniej uruchomiliśmy pocztę walentynkową. Wszystkie grupowe skrzynki wypełniły się po same brzegi czerwonymi sercami, kartkami mieniącymi się kolorami tęczy i słowami ciepłymi jak sierpniowe słońce.

  

Urodziny to niezwykle ważne wydarzenie, zarówno dla jubilata, jak również dla całej grupy. Magiczne „sto lat”, oraz płynące z serca życzenia wywołały szerokie uśmiechy na twarzach wszystkich.

   

 

 

 

 

 

W kalendarzu miesiąca lutego swoje „urodzinowe” dni miały również: pizza, kot, oraz dinozaur. Panie wychowawczynie prześcigały się w tworzeniu kreatywnych zabaw, pomocy dydaktycznych, foto budek, gier oraz tańców.

   

Spacerowaliśmy odkrywając uroki zimy, zdobywaliśmy nową wiedzę i umiejętności, eksperymentowaliśmy i doświadczaliśmy wieloma zmysłami a także ćwiczyliśmy nasze ciała i umysły.

   

Luty dobiegł końca, z niecierpliwością czekamy na marzec i nowe doświadczenia.