Luty w naszym przedszkolu!

Miesiąc luty choć najkrótszy w całym roku to w naszym przedszkolu był bardzo kolorowy. Początek miesiąca zaczęliśmy pięknym Balem Karnawałowym, który przyniósł wszystkim dzieciom wiele radości i zabawy. Wszystkie przedszkolaki z każdej grupy przeobraziły się w ten dzień w ulubioną postać z bajki, książki czy kreskówki.

Następnie w każdej z grup odbył się Tłusty Czwartek, który osłodził każdemu dziecku cały dzień oraz przypominaliśmy sobie tradycje związaną z pochodzeniem tego dnia, dowiedzieliśmy się co i jak jeść, aby dobrze świętować ten dzień! Obchody dnia zakończyliśmy tradycyjnym tłusto-czwartkowym podwieczorkiem!

Następnym ważnym wydarzeniem w lutym było święto Zakochanych – Dzień Św. Walentego 14 Luty! W tym dniu wszystkie dzieci ubrały się na czerwono by podkreślić walentynkową atmosferę. Zorganizowaliśmy wspaniałą zabawę przy muzyce i  wszystkie dzieci wykonały piękną pracę plastyczno – techniczną pt. ,,Kartka Walentynkowa”.

W zimowym lutym w Żabkach, Pszczółkach i Motylkach obchodzony również był Dzień Kota. W tym dniu poznawaliśmy tajemnice kociego rodu, ich genezę, rasy a także upodobania. Rozmawialiśmy o rodzajach kociaków i ich ulubionych przysmakach. Każde z dzieci miało możliwość udekorować własnego kota z wyciętego wcześniej szablonu.

Jak wszędzie luty był bardzo zimowy więc spacerowaliśmy, obserwowaliśmy zimę i jej piękną białą barwę. Opowiadaliśmy o sportach zimowych, o formach spędzania zimowych wieczorów oraz przypominaliśmy sobie ponownie zasady bezpieczeństwa podczas wszelkich zabaw na śniegu.