Styczeń 2021_Kielce_Jurajska

Styczeń powitał nas mało zimową pogodą, dodatnie temperatury zachęcały nas do długich spacerów w poszukiwaniu zimy, odkrywaliśmy różne ciekawe zakątki w okolicach naszego przedszkola. Obserwowaliśmy jak zmienia się przyroda wokół nas.

Z początkiem Nowego Roku w przedszkolu kontynuowane zostały zajęcia karate. Pan Michał zachęcił wszystkich do wspólnych ćwiczeń oraz poszerzaliśmy słownictwo związane z częściami ciała w języku japońskim.

Na zajęciach naukowych uczyliśmy  się jak wygląda oraz do czego służy lupa. Widać było wielkie zaangażowanie i radość w czasie zajęć. W ostatnim  tygodniu stycznia rozmawialiśmy na temat stanów skupienia oraz staraliśmy się je rozpoznawać. Mogliśmy sami przeprowadzać doświadczenia mające na celu pokazanie nam jak ważnym przyrządem dla małych naukowców jest lupa.

 

W każdy czwartek oraz piątek w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia z rytmiki. Dzięki Panie Gosi i w tym miesiącu mieliśmy wiele zabawy oraz uczyliśmy się piosenek. Największą radości sprawiało nam używanie instrumentów muzycznych.

 

Pani Krysia zadbała o to, aby zajęcia z języka angielskiego były ciekawe oraz przyniosły nam wiele radości. Tematyka zajęć związana była z zimą. Liczyliśmy ryby po angielsku oraz graliśmy w memory.

W połowie stycznia pojawił się tak długo wyczekiwany przez wszystkich śnieg. Wykorzystując ten fakt wybraliśmy się na sanki oraz lepiliśmy bałwana. Białemu szaleństwu nie było końca.  

Przedstawienia z okazji Dnia babci i Dziadka odbyły się w tym roku w zdalnej formie.  Dzieci ze wszystkich grup przygotowały przedstawienie z najszczerszymi życzeniami dla swoich kochanych babć oraz dziadków. Tego dnia życzenia płynęły z ust każdego przedszkolaka.