GRUDZIEŃ W MC KOŃSKIE

Grudzień w MC Końskie rozpoczęliśmy i zakończyliśmy urodzinowo.

2 grudnia świętowaliśmy trzecie urodzinki Szymonka,  28 grudnia zaś piąte urodzinki Julii.

W obu przypadkach na początek wszystkie koleżanki i koledzy odśpiewali solenizantom głośne: Sto lat. Następnie był czas na serdeczne życzenia, a wspólne zabawy i piosenki urozmaiciły radosne chwile urodzinowe jubilatom.

Od nas również dla solenizantów Wszystkiego Najpiękniejszego !

 

           

 

4 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany – Święty Mikołaj.

Przedszkolaki serdecznie go powitały głośno mu śpiewając i recytując wiersze. Wizyta ta wywołała wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków, szczególnie że nasz Gość z Dalekiej Północy obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były też wspólne zdjęcia.

Na koniec Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i obiecał, że powróci za rok.

 

           

 

8 grudnia naszych przedszkolaków odwiedził wyjątkowy gość, pies Zelda rasy Golden Retriever
wraz ze swoją opiekunką.

W czasie zajęć dogoterapii dzieci mogły osobiście doświadczyć łagodności psa podczas głaskania, przytulania a nawet wyczesywania. Na koniec spotkania przedszkolaki zaprosili gości do koła i pożegnali ich wspólnym śpiewaniem kolęd.

 

              

 

 

10 grudnia po raz ostatni w tym roku, zasiedliśmy do wspólnego klejenia, łączenia i wreszcie mierzenia naszego kolorowego łańcucha choinkowego, który w całości przekazaliśmy na rzecz akcji „Łańcuch Dobra”. Możemy się pochwalić, że udało nam się ukleić aż 3900 cm 🙂

Żeby móc pozostać w świątecznym klimacie, wszystkie przedszkolaki wspólnie udekorowali choinkę.

 

 

 

12 grudnia odbyły się zajęcia naukowe , nasi mali odkrywcy poznawali ‘ciecz’

 

       

 

 

14 grudnia zostały ogłoszone długo wyczekiwane – wyniki międzyprzedszkolnego zimowego konkursu  pt. ‘Piosenka dla Mikołaja’, w którym przedszkolaki z MC Końskie zaprezentowały swoje zdolności muzyczne w piosence „Siedem reniferów”.

Z dumą możemy pochwalić się zasłużonym II miejscem. Gratulujemy !

 

   

 

16 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się niecodzienne zajęcia kulinarne ze znanym nam już doskonale – psem Zeldą wraz z opiekunką.

Każdy przedszkolak, otrzymał do dekoracji pierniczka w kształcie psa i mnóstwo słodkich artykułów dekoracyjnych. Zelda chodziła i doglądała z zaciekawieniem jakich mamy wspaniałych małych artystów.

 

            

 

 

21 grudnia przedszkolaki postanowiły wprowadzić nas w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Pod czujnym okiem swoich Pań przygotowali uroczyste Jasełka. Mali aktorzy we wspaniałych strojach, doskonale się prezentowali na tle bożonarodzeniowej dekoracji i migającej choinki.

Po występie Panie wychowawczynie zaprosiły wszystkie dzieci do wspólnego kolędowania i już po chwili sala wypełniona była aniołkami śpiewającymi kolędy i pastorałki.