Grudzień na Klonowej

Grudzień w naszym przedszkolu był czasem wypełnionym zimową, świąteczną oraz pełną życzliwości atmosferą.

Miesiąc rozpoczął się zajęciami małych naukowców. Przedszkolaki poznały pojęcia stanów skupienia. Dzięki tym zajęciom dzieci, w każdym miesiącu poznają nowe zjawiska oraz mogą  przeprowadzać doświadczenia pod czujnym okiem nauczyciela.  Obie grupy przedszkolaków wykonały również bombki ze sztucznym śniegiem.

 

Jak w każdym miesiącu odbyły się zajęcia z dogoterapii.  Wizyta psa terapeuty w naszym przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie dzieci, które uczestniczyły w spotkaniu. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.

 

 

Miały miejsce również zajęcia z karate, na których dzieci mogły doskonalić swoją sprawność fizyczną oraz zajęcia z rytmiki mające na celu rozwijanie dzieci pod względem muzycznym, przy jednoczesnym spełnianiu potrzeby ruchu i aktywności.

 

 

Ważnym wydarzeniem dla przedszkolaków była wyczekiwana wizyta Świętego Mikołaja. Grupa Lwiątek i Tygrysków przygotowywała się do niej bardzo starannie. Dzieci  uczyły się piosenek i wierszyków dla upragnionego gościa. Po zaprezentowaniu tego, co przygotowały każde dziecko otrzymało prezent. Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Nie zabrakło także zajęć z programu English every day.

 

 

Dzień 18 grudnia pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków na długo. Tego dnia odbyła się bardzo ważna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając piosenki oraz recytując wierszyki – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.  Następnie miało miejsce  uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymał dyplom pasowania.