Grudzień 2020 MC Jędrzejów

Czerwoną czapkę na głowie swojej nosi,

długa siwa broda na wietrze się unosi.

Zabawek wielki worek to jego znak.

Każdej zimy nas odwiedza i woła tak:

Gdzie są grzeczne dzieci?

Prezenty dla nich mam.

Niech podniosą rączki 

Chętnie im je dam.

Tymi słowami 4 grudnia 2020 roku Nasze dzielne przedszkolaki przywitały ważnego gościa – Świętego Mikołaja. Był to niezwykły dzień, jeden w roku, kiedy zawitał do Nas tak wyjątkowy gość. Wzbudził wiele emocji w przedszkolakach, ale również w Pani Dyrektor oraz Wychowawcach, gdyż to była pierwsza wizyta Mikołaja w Naszej placówce. Nie obyło się bez długiej rozmowy z gościem z dalekiej północy, wspólnym tańcu i sesji zdjęciowej by uwiecznić to wydarzenie. W dodatku nie zapomniał obdarować nasze grzeczne dzieci w upominki, dzięki którym na ich twarzach pojawiły się uśmiechy i zapanowała radość. Drogi Mikołaju przybądź do nas za rok!

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, dziecko i w budynku

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie siedzą, dziecko, buty i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 9 osób, ludzie stoją, tekst „mini COLLEGE MIKODAJ A MIKO PRZEDS HE”

Nasi Mali Odkrywcy z łatwością podejmowali wyzwania na zajęciach naukowych tym razem  badając gęstość substancji. W wielkim skupieniu wykonywali czynności by zakończyć swój eksperyment. Dzieci doskonaliły umiejętność posługiwania się pipetką, która stała się ulubionym narzędziem Naszych przedszkolaków.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, niemowlę i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie siedzą

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, dziecko i tabela

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i napój, tekst „mini COLLEGE EDSZKOLE”

Po wizycie Mikołaja w Naszym przedszkolu zapanowała już atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowo zewsząd dochodził dźwięk kolęd i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej należących do programu przygotowywanego przez dzieci z tej okazji. Rodzice podjęli się wesprzeć działania Pani Dyrektor oraz Wychowawców i przygotowali dzieciom stroje aniołków dla dziewczynek oraz pastuszków dla chłopców.

21.12.2020 r. odbył się występ bożonarodzeniowy Naszych przedszkolaków wraz z wigilią w Naszej placówce. Po zakończonym występie Przedszkolaki wraz z Panią Dyrektor, Wychowawcami zasiedli do symbolicznego łamania się opłatkiem oraz przypomnienia tradycji bożonarodzeniowych panujących w polskiej tradycji.

Obraz może zawierać: 3 osoby, w budynku

Obraz może zawierać: 11 osób, ludzie siedzą, buty i w budynku

 

 

 

 

 

 

 

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, tekst „mini COLLEGE”

Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie siedzą, dziecko, tabela i w budynkuObraz może zawierać: 1 osoba, dziecko, zbliżenie i w budynku

 

 

 

 

 

 

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, dziecko i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, dziecko, tabela, zbliżenie i w budynku

 

 

 

 

 

 

 

Ostatniego dnia roku przedszkolaki poznały zwyczaje noworoczne jakie są związane z obchodzeniem Sylwestra oraz Nowego Roku w innych krajach Europy. Potem dzieci przygotowały kartki noworoczne dla rodziców i najbliższych. Po wykonanym zadaniu Przedszkolaki udały się na upragniony spacer.

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją, drzewo, buty, niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją, drzewo i na zewnątrz

 

Opracowała: Sylwia Michałkiewicz