Mc_Starodomaszowska_Grudzień

GAZETKA GRUDZIEŃ 2020

„Jedzie pani Zima
na koniku białym,
spotkały ją dzieci,
pięknie powitały:

– Droga pani Zimo,
sypnij dużo śniegu,
żeby nam saneczki
nie ustały w biegu…”

Drogi grudniowy pamiętniku ….

Pierwszy tydzień grudnia w naszym przedszkolu wypełniony był po brzegi przygotowaniami do zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia.
W każdej sali rozbrzmiewały świąteczne piosenki i jak co roku każda grupa ubrała swoją własną choinkę , która dumnie prezentowała się w przedszkolnych salach.
4 Grudnia
Najmłodsza grupa : „Sówki” uczestniczyła w przedstawieniu online „Piosenki na zimę” autorstwa Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Choć w tym innym roku nie udało nam się pójść do zaprzyjaźnionego teatru to dzięki technologii „Kubuś” zagościł na ekranie maluszków.
Tego dnia nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu „Zaprojektuj swoją maseczkę” zorganizowanym przez panią Karolinę. Wszystkie maseczki były przepiękne i jury miało nie lada problem żeby pośród zgłoszeń wybrać tylko 3. Pierwsze miejsce zajęła Kinga Paciorek z grupy Pszczółek. Drugie miejsce powędrowało do Neli Pawlik z grupy Sówek, na trzecim miejscu uplasował się Adaś Kraska z grupy Biedronek. Wszystkim serdecznie gratulujemy nie tylko wygranych ale również wielkie brawa za kreatywność jaką wykazali się wszyscy uczestnicy konkursu.
7 Grudnia
Ho ! Ho! Ho! Chyba każdy wie co zapowiadają te słynne słowa…
Wizyta Mikołaja w Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na gościa z siwą brodą, spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowego” dzwoneczka. Każda grupa miała okazje spotkać się z niezwykłym gościem , który przybył do nas prosto
z Laponii, rozdał dzieciom fantastyczne prezenty oraz zaprosił dzieciaki na świąteczną sesję zdjęciową , która będzie piękną pamiątką z wizyty tak wyczekiwanego co roku gościa.
15 Grudnia
Nasze przedszkole wzięło udział w I Międzyprzedszkolnym Konkursie „Piosenka dla Mikołaja” organizowanym przez Mini College w Końskich. Piosenki nagrywane były przez każdą grupę , wideo z zmaganiami naszych przedszkolaków zostało wysłane do jury.
Musimy się pochwalić , iż nasze Motylki prowadzone przez Panią Natalkę oraz Ilonę zajęły pierwsze miejsce, pośród wszystkich przedszkoli mini College. Serdecznie gratulujemy !!!
18 , 21 Grudnia
Przez cały miesiąc każda grupa sumiennie ćwiczyła jasełkowe przedstawienie, by  po raz kolejny zaprezentować wspaniałe umiejętności. Mimo , że forma jasełek ze względu na pandemię i braku możliwości uczestniczenia osobiście rodziców, była nagrywana online to każda z grup bardzo się starała.. Musimy pamiętać , że dla dwóch najstarszych grup z naszego przedszkola to było ostatnie przedstawienie … Za rok będą już w szkole…
Kilka kartek z grudniowego kalendarza…
Jak co miesiąc w zimowym grudniu odbyła się dogoterapia. Pani Magda odwiedziła nas z psem Mańkom. Dzieci jak zwykle mogły obcować z fantastycznym psiakiem. Mogły go nakarmić i pobawić się w wydawanie komend, które Mańka posłusznie wykonywała.
Stałym punktem są zajęcia naukowe, dzięki którym dzieci poznają nowe zjawiska
i mogą sami przyprowadzać doświadczenia, pod bacznym okiem nauczyciela.
Jak co tydzień dzieciaki miały zajęcia karate z Panem Michałem. Przedszkolaki bardzo chętnie ćwiczą i nabywają nowe umiejętności. Pan Michał także uczy nasze dzieci elementów jogi , które dzieci bardzo lubią.
Pląse , tańce, zabawy z instrumentami muzycznymi a także śpiew towarzyszyły podczas zajęć z rytmiki, prowadzonych przez naszą panią Natalkę. Podczas tych zajęć widać jak bardzo kreatywne i muzykalne są nasze przedszkolaki.
Od początku grudnia w ramach programu wolontariatu dołączyła do nas pani Monika z Gruzji. Serdecznie witamy i dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie w życie naszej małej społeczności MC Starodomaszowska 
Bywaj grudniu…. Do zobaczenia za rok… choć byłeś piękny ma nadzieję , że za rok zobaczymy się w innej, lepszej , normalnej rzeczywistości