Grudzień-Mini College Jurajska

Mikołajki

6.12 w naszym przedszkolu odbyło się najbardziej wyczekiwane przez dzieci wydarzenie w roku. Na tę chwilę przedszkolaki długo się przygotowywały. Aby godnie przywitać Świętego Mikołaja dzieci uczyły się piosenek o nim, przygotowały dla niego kartki świąteczne. Święty Mikołaj nie pozostał dłużny. Przyniósł ogromny wór pełen wymarzonych prezentów. Dzieci były zachwycone i jeszcze długo wspominały ten dzień.

 

 

Jasełka

Przygotowania do Jasełek w naszym przedszkolu trwały wiele dni. Dzieci uczyły się kolęd i wierszy o tematyce świąt Bożego Narodzenia. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, magiczne  dekoracje sali. Mali artyści z dużym przejęciem odtwarzali swoje role, zaskakiwali swoimi umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne brawa za stworzenie niezwykłej atmosfery świąt Bożego Narodzenia.

Przedstawienie świąteczne grupy Rybki

Jasełka w wykonaniu grupy Misie

 

Inscenizacja bożonarodzeniowa grupy Kotki

 

Jasełka w wykonaniu grupy Jeżyki

Zajęcia naukowe

W naszym przedszkolu zarówno starszaki jak i maluchy uwielbiają eksperymentować na zajęciach naukowych. W tym miesiącu mali naukowcy dowiedzieli się czym jest zjawisko dyfuzji na przykładzie mieszania się różnych cieczy. Porównywali gęstość cieczy oraz poznali jej właściwości. Wykonali także uroczą ozdobę choinkową- bombkę ze sztucznym śniegiem w środku.

 

 

Język angielski

Nauka języka angielskiego z Panią Krysią to wielka przyjemność. Dzieci z łatwością przyswajają sobie zwroty, słownictwo oraz piosenki w tym języku. W grudniu przedszkolaki miały okazję uczyć się między innymi słów o tematyce świątecznej, mikołajkowej. Oprócz tego najmłodsi doskonalą swój zasób słownictwa przydatnego w życiu codziennym. Potrafią już nazwać w języku obcym wiele rzeczy, które je otaczają.

 

Logopedia

Zajęcia logopedyczne w naszym przedszkolu są świetną zabawą dla najmłodszych. Dzieci oprócz ćwiczenia buzi i języka bawią się w wiele zabaw ruchowych z użyciem muzyki, doskonalą swoje umiejętności opowiadania, nazywania przedmiotów, zwierząt oraz naśladowania dźwięków.

 

Dogoterapia

Wizyta czworonożnych  przyjaciół  w naszym przedszkolu to nie lada atrakcja dla przedszkolaków. Dzieci utrwalają sobie zasady bezpiecznego obchodzenia się ze zwierzęciem. Panie prowadzące zajęcia za każdym razem oferują dzieciom ciekawe zabawy, ćwiczenia związane z tematyką domowych zwierząt. Na koniec dziecko ma okazję poczęstować pupila smakołykiem.

 

Rytmika

Na zajęciach z rytmiki dzieci poznają nowe piosenki. W tym miesiącu przedszkolaki uczyły się utworów o Świętym Mikołaju. Podczas zajęć przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego przeprowadzane jest  wiele ćwiczeń muzyczno-ruchowych poprawiających  między innymi pamięć i koncentrację.