Grudzień 2020

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
Wichrem w polu gna!

Nasza zima zła!

W grudniu w naszym przedszkolu można było wyczuć zimową, świąteczną atmosferę.

 

Dzień Górnika

04.12 obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Górnika – Barbórka. Jest to tradycyjne święto górników. W tym dniu każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy górnik w czako. Przedszkolaki dowiedziały się jak wydobywany jest  węgiel, gdzie pracują górnicy, oraz gdzie możemy znaleźć węgiel.
Na koniec każdy wykonał pracę plastyczną kolorowaną węglem drzewnym.

 

 

Mikołajki w przedszkolu.

W tym roku Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkole z ogromnym workiem wypełnionym po brzegi pięknymi prezentami. Przedszkolaki śpiewem przywitali Świętego Mikołaja.

 

Zajęcia naukowe

W grudniu na zajęciach naukowych skupiliśmy się na poznawaniu stanów skupienia. Przed zbliżającymi się świętami udało nam się również wykonać piękne bombki wypełnione sztucznym śniegiem oraz kolorowymi ozdobami.

                               

 

Język angielski

 

Dogoterapia  

   

 

Przygotowanie stroika świątecznego 

 

Kadra Pedagogiczna w naszym przedszkolu postanowiła w tym roku zorganizować konkurs na stroik świąteczny, w którym brały udział wszystkie oddziały przedszkola Mini College. Dostaliśmy bardzo dużo przepięknych stroików, które docelowo trafiły do Domy dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

 

Urodziny!

W grudniu swoje urodziny obchodziła Alunia 🙂
Z okazji kolejnych urodzin, życzymy duuuuużo uśmiechu, zdrowia i wszystkiego co najpięniejsze.
100 lat!

 

Wpis opracowała: Agnieszka Skałbania