Listopad w MC Końskie

4 listopada dzieci z MC Końskie wybrały sie na spacer i zapaliły znicz pod Pomnikiem Wdzięczności.

 

Dzień Postaci z Bajek – 5 listopada przenieśliśmy się w magiczny świat bajek. Dzieci wraz z nauczycielami włożyły piękne stroje i wcieliły się w różne bajkowe postacie. Przedszkolaki obejrzały prezentacje dotyczącą znanych postaci z bajek, brały udział w różnych zabawach, odgadywały zagadki:

,, Z jakiej to bajki?”, pomagały Kopciuszkowi oddzielić fasole od ryżu. Na koniec odbył się bal, gdzie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom z tego wydarzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejnym  ważnym wydarzeniem była Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, która odbyła się 16 listopada. Z tej okazji grupa ,, Kotków” oraz ,,Małych Odkrywców” uroczyście odśpiewała hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzieci z dumą recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały piosenki. Za udział w akademii otrzymały medale „Jestem Polką i Polakiem”.

       

 

 

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji stworzyliśmy  wspólny plakat ,,Ważna sprawa, dziecka prawa” i  obejrzeliśmy film pt. ,, Dzieci Świata”.

         

 

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Dzień Pluszowego Misia to ulubione święto naszych przedszkolaków. Z tej okazji 24 listopada nasze przedszkole odwiedził pluszowy miś Teddy. Dzieci chętnie  wypowiadały się na temat swoich ulubionych pluszaków. Z zaciekawieniem obejrzały prezentację na temat misiów, również tych występujących w naturze. Wspólnie uczyliśmy się kodowania, matematyki, układaliśmy puzzle, śpiewaliśmy piosenki. Następnie wykonaliśmy pracę plastyczną- ,, Pluszowy Miś”. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w foto-ściance z Misiem.

         

 

 

25 listopada odbyła się transmisja online spektaklu pt. ,, Kopciuszek” w wykonaniu Teatru Tatiany Galistyny- zwyciężczyni  Mam Talent.  Dzieci w skupieniu oglądały spektakl, który dostarczył im dużo emocji i wrażeń.

 

 

 

  • „W przedszkolu zabawa,
  • Andrzejek to czas.
  • Niech magia i wróżba
  • Królują wśród nas.”

W świat magii przenieśliśmy 30 listopada, ponieważ w naszym przedszkolu odbył się Bal Andrzejkowy. Przedszkolaki przebrały się za ulubione postaci i bawiły się wyśmienicie. Zabawa Andrzejkowa upłynęła  na wróżbach, zabawach i tańcach.

         

 

 

Wielkim sukcesem przedszkola Mini College w Końskich było zwycięstwo III Miedzyprzedszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej! Nagrodę główną wywalczyli Iga ,Wojciech i Natalia w kategorii wiekowej dzieci 5 letnich.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

     

 

Tekst opracowała Izabella Słowińska.