Kronika Listopad – MC Starodomaszowska

Posypały się listeczki dookoła,
To już jesień, pan listopad.
Z
łote, żółte i czerwone,

lecą z klonu i kasztana.

Będą z listków bukieciki

w naszej szatni Mini College.

Nazbieramy, nastawiamy na stoliku,

tych jesiennych, tych pachnących

kolorowych bukiecików.

Szaro, buro i ponuro? W naszym przedszkolu nam to nie grozi! Mimo deszczowej pogody miesiąc listopad był miesiącem intensywnym, liczne atrakcje, konkursy, zabawy nie pozwalały nam nawet przez chwilę myśleć o nudzie. Już na samym początku Panie z grupy „ Sówek” zorganizowały konkurs pt. „Zaprojektuj swoją maseczkę”. Dzieciaki bardzo licznie wzięły udział w tym oryginalnym projekcie. Trzeba przyznać, iż kreatywność naszych przedszkolaków nie zna granic:)

Kopciuszek, Elza, Supermen, Batman, chyba już każdy się domyśla jaki to bal odbył się w pierwszym tygodniu w naszym przedszkolu? Jak co roku, choć w tym troszkę inaczej, gdyż każda grupa bawiła się osobno został zorganizowany Bal Postaci z Bajek. Największą „ frajdę” w tym dniu miały najmłodsze dzieci z grupy „ Sówek”, gdyż był to pierwszy w ich życiu bal, w którym mogły się wcielić w role swoich ulubionych postaci z bajek.

9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku akademię tego jakże ważnego dnia przygotowała grupa „Motylków” prowadzona przez Panią Ilonę i Natalię. W tym roku niestety nie mogliśmy zaprosić rodziców, naszych stałych gości. Całe wydarzenie wszyscy mogli oczywiście obejrzeć online na naszej przedszkolnej grupie FB oraz na stronie Mini College. Trzeba przyznać, że nasze Motylki musiały się sporo napracować, aby stworzyć naprawdę piękne przedstawienie. Dziękujemy motylkowym paniom za przygotowanie tegorocznej akademii.

Już chyba tradycją naszego przedszkola MC Starodomaszowska zostanie Międzyprzedszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. To już III edycja! I tym razem nie zawiodły nas dzieciaki swoimi umiejętnościami wokalnymi. Ze wszystkich naszych placówek, praktycznie z każdej grupy wiekowej napływały do nas zgłoszenia filmików cudownie śpiewających o naszej Ojczyźnie przedszkolaków. Wyłonienie zwycięzców, było nie lada sztuką. Ostatecznie, po długiej naradzie jury ogłosiło, iż I miejsce w III Międzyprzedszkolnym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej trafia do przedstawicieli z grupy „ Biedronek” z MC Starodomaszowska. Gorąco gratulujemy Natalce, Marcelinie, Adasiowi oraz Pani Patrycji za przygotowanie dzieci do konkursu.

20 listopada w grupie „Sówek” odbyło się w naszym przedszkolu pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brały również udział dzieci z innych grup, które w tym roku dołączyły do starszych grup naszego przedszkola.

Zbliżał się koniec miesiąca, wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na nadejście zimy. Jak co roku w naszym przedszkolu 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Niestety panująca nadal pandemia, a razem z nią obowiązujące obostrzenia nie pozwoliły, aby w tym roku dzieci mogły przynieść ze sobą swojego ulubionego pluszaka. Mimo to każda z Pań starała się, aby ten dzień był atrakcyjny i pełen niespodzianek dla naszych przedszkolaków.

Ostatni tydzień listopada zakończyliśmy zabawa andrzejkową. Tańcom oraz zabawie nie było końca. Wielkie zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła tajemnicza wróżka, w którą wcieliła się Pani Patrycja z grupy „ Sówek”. Wróżby, zabawy, konkursy oraz ciekawostki przygotowane przez Panią Patrycję umilały dzieciom ten niezwykły dzień.

I tak nadszedł grudzień…