Październik 2020 – MC Jędrzejów – poznajemy się

W październiku nasi podopieczni rozpoczęli swoją przygodę z przedszkolem. Był to czas pełen uśmiechów, atrakcji i zabaw.

Październik to także miesiąc zbiorów. Podczas zajęć dzieci poza zajęciami ćwiczącymi małą motorykę i sensorykę poznały szereg warzyw sezonowych. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z rozpoznaniem i nazwaniem wszystkich darów jesieni.

Dzień w naszym przedszkolu nie może odbyć się bez wprowadzenia słownictwa w języku angielskim. Przedszkolaki oglądają historyjkę obrazkową a potem wykonują ćwiczenia sprawdzające zrozumienie tekstu historyjki. Wiele radości sprawia dzieciom inscenizowanie ruchem piosenek w języku angielskim . To świetna zabawa a zarazem utrwalenie słownictwa!

 

W październiku odwiedził nas też bardzo wyjątkowy gość – suczka Lucynka. Pani Ola opowiedziała nam o zasadach bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać przy spotkaniu z psem. Dzieci miały także możliwość pobawić się i pogłaskać Lucynkę. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania 🙂

Koniec jesiennych zbiorów to najlepszy czas na świętowanie i docenienie wyjątkowego warzywa – dyni.20 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dyni”. Dzieci odkrywały i poznawały na różne sposoby walory warzyw z rodziny dyniowatych, wykonywały tematyczne prace plastyczne oraz miały możliwość pozowania z makietą dyni stworzoną specjalnie na tą potrzebę przez naszą kadrę.
Dzieci były bardzo zadowolone, a przy tym nauczyły się wielu przydatnych informacji o warzywach.

Podczas zajęć naukowych dzieci miały możliwość poznania tajników pracy naukowca, tworzyły własne farby oraz pracowały z pipetką. Przedszkolaki radziły sobie świetnie z nowymi zadaniami.

Czwartkowy poranek został rozpoczęty  od porannej gimnastyki kształtującej postawę ciała. Kolejnym zadaniem przedszkolaków było wykonanie zadania Kopciuszka z okazji obchodzenia Dnia Postaci z Bajek czyli oddzielenie fasoli od grochu.  Nie obyło się bez pokonania Bajkowego toru przeszkód. Każdy z przedszkolaków stanął na wysokości zadania. Dzieci dokonywały wyboru ulubionej postaci z bajek poprzez wykonanie pracy plastycznej kształtującej sprawność manualną Moja ulubiona postać z bajek.