Październik- Mini College UJK

W naszym przedszkolu minął kolejny miesiąc pełen zabaw, atrakcji i niespodzianek.  Grupa Krasnoludków i Uśmiechniętych Żabek obchodziły Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Podczas zajęć dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie opowiadania o tych zimowych śpiochach. Nie zabrakło również wiersza „Dwa jeże” Ludwika Jerzego Kerna i zabawy „Na dywanie siedzi jeż…”.

Kiedy młodsze dzieci poznawały zwyczaje, jakże miłego zwierzątka, to u najstarszej grupy zrobiło się bardzo poważnie… Wszystko przez zajęcia z cyklu „Przedszkolak w świecie ekonomii” podczas których Tropiciele poznali wiele odpowiedzi na pytania związane z pieniędzmi. Między innymi Co to są  pieniądze i dlaczego jest ich tak mało? J Grupa trzecia spędziła październik bardzo pracowicie, poza zajęciami z ekonomii dzieci doskonaliły swoje umiejętności manualne oraz kreatywność. Wszystko to podczas terapii zajęciowej prowadzonej przez Panią Agnieszkę.

W grupie drugiej odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Warzywo, którego nie lubimy” Tym razem Żabki razem z Paniami przygotowywały zapasy na zimę – paprykę w słoiku.  Każdy przedszkolak do swojego słoiczka włożył kolorowe, starannie pokrojone cząstki papryki oraz przyprawy, cebulę i czosnek a wszystko to zostało później polane specjalną zalewą.  Żabkom bardzo podobały się te „kuchenne zajęcia”, nie jesteśmy jednak pewni czy zapasy doczekają zimy, gdyż papryka wygląda tak apetycznie:)!!!

Najmłodsze dzieci w październiku poznały nowy kolor w ramach zajęć „Dzień koloru”. Tym razem swoje święto obchodził kolor czerwony. W tym dniu w grupie najmłodszej obowiązywał kolor czerwony, czego dowodem były ubrania dzieci oraz dekoracje w sali. Wiele wydarzeń, które miały miejsce w tym dniu były zabarwione na czerwono. Odbywały się różnorodne zajęcia i zabawy z kolorem czerwonym. Czerwone były prace plastyczne i rekwizyty do zabaw.

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu grupa Krasnoludków przygotowała akademię z okazji Dnia Nauczyciela. Dzieci zaprezentowały przepiękny program artystyczny, w którym nie zabrakło wierszy, życzeń i piosenek.

Październik zakończył się huczną zabawą. W tym roku w każdej grupie został zorganizowany wspaniały bal przebierańców. W grupie pierwszej był to Jesienny Bal, a w grupach drugiej i trzeciej był Bal Dyni. Tego dnia rodzice naszych przedszkolaków zadbali o przygotowanie  wspaniałych, oryginalnych, a nawet strasznych strojów. Podczas balu można było spotkać wampiry, czarownice, kolorowe wróżki, duchy, rycerzy, mumie i wiele innych zadziwiających postaci. Wesołe zabawy taneczne były przeplatane konkursami i zadaniami do wykonania. Wszyscy świetnie się bawili  Krótko mówiąc: zabawa była na 102!!!

W październiku Oluś, Adaś, i Franek z grupy „Tropicieli”, oraz Kacperek i Pani Milenka z grupy „Uśmiechnięte Żabki” obchodzili urodziny. Wszystkim naszym solenizantom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.

W tym miesiącu dzieci doskonaliły również  sprawność fizyczną, koordynację wzrokowo- ruchową na zajęciach karate i akrobatyki, wykonywały ciekawe eksperymenty podczas zajęć naukowych. Jak co miesiąc odbyły się również zajęcia z dogoterapii. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami  i pogłębić kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie. Od tego miesiąca w naszym przedszkolu organizowane są zajęcia z cyklu „English Every Day”  podczas, których dzieci codziennie mają kontakt z językiem angielskim. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii.

mgr Jagoda Wodecka