MC_UJK_Sierpień

                 Smacznie, zdrowo i kolorowo – tak właśnie rozpoczął się drugi wakacyjny miesiąc  w naszym przedszkolu. W pierwszym tygodniu sierpnia w każdej grupie  wszystko kręciło się wokół tematu owoców. Przedszkolaki poznawały owoce krajowe i egzotyczne, próbowały nowych smaków, oraz dowiedziały się, że dostarczają nam one dużo witamin, dają siłę, oraz pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Pod koniec owocowego tygodnia dzieci wykonały piękne owocowe prace plastyczne, oraz rozsmakowały się we własnoręcznie przyrządzonych szaszłykach z wybranych owoców. Wszyscy mieli zadowolone minki, bo zjadali witaminki.

              ,, Latawce, dmuchawce, wiatr…” – czyli świetna zabawa podczas puszczania latawców przez nasze przedszkolaki.  Podczas tygodnia wakacyjnych podróży Panie nauczycielki zorganizowały dla dzieci nie lada atrakcję jaką było puszczanie kolorowych latawców. Dla dzieci była to ogromna radość i nowy sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu podczas wietrznej pogody.

               W upalne dni nie mogło zabraknąć jednej z ulubionych zabaw wszystkich dzieci, czyli  rzut do celu balonami wypełnionymi wodą! Każde dziecko uwielbia ,,wodne kule” o czym przekonaliśmy się podczas tych zawodów. Przedszkolaki miały za zadanie uderzać balonami wypełnionymi wodą w wyznaczone miejsce a drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów wygrywa. Najbardziej zabawne sytuacje były w chwilach, gdy balony pękały, a woda rozlewała się niespodziewanie dookoła- nawet na Panie zliczające punkty tuż przy tarczy. Oprócz zabawy, treningu koordynacji i siły dzieciaki miały okazję rozwijać wszelkie sensoryczne odczucia.

                  20 sierpnia po raz kolejny w naszym przedszkolu mieliśmy gości- był to pies Lucynka razem ze swoją opiekunką-  Panią Olą. Przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Wizyta psa terapeuty w przedszkolu wniosła jak zawsze wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z Lucynką mogli uczestniczyć. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był jak zawsze dużym wydarzeniem.

          W sierpniu nie zabrakło również zajęć naukowych. Przedszkolaki miały okazję poznać sposoby budowy domów przez ludzi mieszkających w różnych częściach świata,  wykonywać ciekawe eksperymenty polegające na pozyskiwaniu prądu z owoców i warzyw. Wspaniałą atrakcją dla dzieci okazało się wykonanie pachnących slime, którymi potem mogły się pobawić.

              Podczas zajęć z elementami karate i akrobatyki Pani Anetka dbała o rozwój fizyczny naszych przedszkolaków. Dzieci doskonaliły motorykę dużą, koordynację wzrokowo- ruchową jak również była to nauka samodyscypliny, koncentracji oraz doskonalenia swojego charakteru. Zajęcia te były wspaniałą okazją do rozładowania energii i nauki nowych ciosów i sposobów poruszania się  w wyznaczony sposób.

          Wakacyjne miesiące obfitowały w naszej placówce w różne atrakcje, ciekawe zajęcia, spędzaliśmy mnóstwo czasu na świeżym powietrzu. Było dużo radości i uśmiechu na twarzach naszych przedszkolaków jak również Pań. Wspomnień z wakacyjnych dni w przedszkolu będziemy mieć mnóstwo na chłodne i deszczowe jesienne dni.

Opracowała: mgr Agnieszka Wiśniewska