MC Końskie_Kwiecień

2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzm

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi. W dniu 5 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w obchodach Dnia Autyzmu. Tego dnia dzieci ‘’ zaświecili na niebiesko’’ ubierając się na ten kolor. Uwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie pracy plastycznej ‘’ Niebieska dłoń dla mojego przyjaciela’’.

 

Dzieci z naszego przedszkola w czasie pandemii założyły w domu hodowlę fasoli. Wcześniej zanim przystąpiliśmy do pracy, na podstawie ilustracji omówiliśmy schemat rozwoju nasiona, od kiełkowania aż do zawiązania się strąków. Następnie przystąpiliśmy do działań praktycznych. Ziarna fasoli zasadziliśmy na dwa sposoby- na gazie ze słoikiem z wodą oraz a mini szklarni z ziemią. Teraz będziemy obserwować rozwój nasion i zobaczymy gdzie szybciej nasiona wykiełkują.