Lipiec – Mini College Łopuszno

Nadszedł czas wakacji, a wraz z nimi w Naszym Przedszkolu zawitał radosny czas zabaw, odpoczynku od codziennych zajęć. Nastąpiła chwila relaksu i swobody.Początek wakacji rozpoczął się prehistorią. Dzieci mogły dowiedzieć się jak kiedyś żyły dinozaury, co jadły, jak wyglądały i dlaczego wyginęły. Przy użyciu różnych technik sami mogli stworzyć własne dinozaury.

Kolejny tydzień upłynął w świecie kolorów. Każdy dzień był przyporządkowany konkretnemu kolorowi. I tak dzieci utrwaliły kolory: żółty, zielony, niebieski, różowy. Dodatkowo przedszkolaki stworzyły kolorową orkiestrę i tęczowy świat. Zabawa z kolorami pozwoliła również na przypomnienie poznanych figur geometrycznych.

Przedszkolaki poznały co to znaczy „Bezpieczne wakacje”. Każdy dzień w ciągu tygodnia obfitował w ważne informacje jak należy zachować się w drodze do przedszkola, nad morzem, w przedszkolu, podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz jak należy wezwać pomoc.

Ostatni tydzień lipca przeznaczony był na geometrię. I tak dzieci szukały figur, które znajdują się w ich otoczeniu, dowiedziały się do czego potrzebne jest koło, zapoznały się z kształtami znaków drogowych oraz wyruszyły do Krainy Figurolandii.

Oprócz dowolnych zabaw przedszkolaki wzięły udział w zajęciach sportowych. Miały wtedy możliwość wykazać się swoją zwinnością i sprawnością fizyczną. Uczyły się przestrzegania zasad i współpracy w grupie.

Zajęcia naukowe uatrakcyjniły dzieciom pobyt w przedszkolu. Poznały nowe zjawiska oraz same mogły wykonywać doświadczenia, oczywiście pod czujnym okiem nauczyciela. W okresie wakacyjnym dzieci utrwaliły wiadomości na temat segregacji śmieci. Poznały również materiały z jakich są zbudowane domy a także pojęcie kwaśnego deszczu i zasady bezpieczeństwa, o których należy pamiętać podczas korzystania z urządzeń elektrycznych.

Słoneczna pogoda sprawiła, że dzieci każdego dnia spędzały dużo czasu na świeżym powietrzu, bawiąc się i korzystając z uroków lata.

Dzięki ćwiczeniom karate z elementami akrobatyki przedszkolaki poznały podstawowe pojęcia, sposoby poruszania się, składania dłoni i kopnięć. Poprzez takie ćwiczenia dzieci mogły wyzwolić swoją energię oraz nauczyć się dyscypliny i koncentracji.

W miesiącu lipcu w naszym przedszkolu zawitały dwaj czworonożni przyjaciele, wraz ze swoimi opiekunami: Panią Ola i Panią Magdą. Dzieci przypomniały sobie jak należy postępować i dbać o psy. Z chęcią nalewały dla nich wodę i karmiły przysmakami.