MC UJK_ Lipiec

Lipiec powitał nas słoneczną pogodą. Pomimo wakacyjnego czasu, przedszkolaki z MC UJK nie zwalniają tempa, miło i aktywnie spędzają czas.

W pierwszym tygodniu dzieci z grupy Krasnoludków i Uśmiechniętych  Żabek odkrywały morskie przygody. Zapoznały się z życiem mórz i oceanów, co przełożyło się na wykonanie pięknej pracy plastycznej stworzonej na folii. Ocean wydawał się szumieć, a wszelkie stworzenia wodne radośnie pluskały się w morskich falach.

Tydzień o zmysłach rozpoczął się treningiem zapachowym, dzieci rozpoznawały różne zapachy za pomocą węchu. Poprzez dotyk, dzieci uczyły się rozróżniać różne faktury materiałów oraz drobne przedmioty z wyłączeniem zmysłu wzroku.

Podczas podróży po kontynentach dzieci poznawały świat, a towarzyszyła im piosenka, którą poznały podczas tych podróży. Tworzyły prace plastyczne oraz eksperymentowały z nowymi materiałami doskonaląc w ten sposób zdolności manualne. Dzięki temu powstały przepiękne zwierzątka z mannoliny.

Krasnoludki i Żabki doskonale się bawiły przy różnych zadaniach sprawnościowych. Doskonała zabawa była m.in. podczas toru terenowego „Zabawy chodnikowe kredą”. Wspaniała pogoda i doskonała atmosfera sprawiła, że ten dzień zostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków.

Panie z grup młodszych zaskoczyły swoich wychowanków przygotowaniem przedstawienia kukiełkowego pt.: „Czerwony Kapturek” z ciekawą oprawą muzyczną. Brawom nie było końca.

Nowością w grupie Krasnoludków i Żabek były zabawy z Photonem. Technologia i elektronika weszła przebojem w świat przedszkolny. Dzieci były równie zachwycone, co zaciekawione edukacyjnym robotem. Dzięki nowej technologii, przedszkolaki doskonaliły się w prostym sterowaniu Photonem, uczyły się programować ruchy robota, wydawania przez niego dźwięków. Zmieniały, również barwę czułek oraz oczu.

W tygodniu artystycznym też dużo się działo. Dzieci oglądały świat przez własnoręcznie zrobione lornetki, malowały farbami na mleku. Zakończyły artystyczną część tygodnia własnoręcznie zrobionym wulkanem, który radośnie eksplodował barwą kolorów.

Słoneczna pogoda sprawiła, że dzieci spędzały każdego dnia, aktywnie czas na świeżym powietrzu, bawiąc się  i korzystając z uroków lata.

 W grupie Tropicieli i Żabek , wakacje ruszyły z morską przygodą. Przedszkolaki łowiły min. ryby w mini akwariach, stworzyły piękne tekturowe akwarium, w którym „pływały” różne stworzenia morskie, jakie dzieci poznały podczas oglądania filmu edukacyjnego „W głębi mórz i oceanów”. Tydzień zakończyły tańcem z ośmiornicami stworzonymi z kolorowych balonów.

 

Tropiciele i Żabki trenowały, również swoje zmysły np., poprzez zabawę w „Ciuciu babkę” oraz treningi zapachowe.

W podróż po kontynentach poprowadziła dzieci mapa skarbów, która kierując przedszkolaki wskazówkami doprowadziła do ukrytego celu. Świetna zabawa sprawiła,  że opowieść o tej przygodzie brzmiała w murach przedszkolnych jeszcze bardzo długo. Dzieci poznawały, również życie ludzi w różnych krajach np. w  Wiosce Indiańskiej. Na zakończenie ułożyły z puzzli ogromną mapę świata.

W grupie Tropicieli i Żabek podczas tygodnia bajek dzieci stworzyły Czerwonego Kapturka z figur geometrycznych. Uczestniczyły aktywnie w przedstawieniu kukiełkowym pt. „O Czerwonym Kapturku i oswojonym wilku”. Było bardzo wesoło. Na koniec zbudowały, pomalowały i ozdobiły kolorowymi słodkościami domek Baby Jagi.

Lipiec starszaki zakończyły tygodniem artystycznym. Tu przedszkolaki wykazały się bardzo dużym talentem wykonując min. lustrzane motyle, collage ogrodu z gazety, czy postaci Smerfetki techniką wydzieranki.

Nasze przedszkolaki brały, też udział w treningach karate, zajęciach akrobatycznych, a także w zajęciach z dogoterapii, ucząc się jak bezpiecznie obcować ze zwierzętami, dbać  o nie, zaspokajać ich potrzeby.

Opracowała : mgr Katarzyna Józefowicz