Lipiec 2020 – MC Piekoszów ul. Kochanowskiego

Lipiec

Lipiec kochamy z tej racji,
że jest miesiącem wakacji;
można przeto o tej porze
na plażę jechać nad morze.
Tam można w wielkiej swobodzie
brodzić i pływać po wodzie,
można się na słońcu wypiec,
boć to przecie ciepły lipiec!
Można w słońca ciepłym blasku
wypiekać i babki z piasku
lub budować zamki, forty
i dla statków wielkie porty.

W naszym Przedszkolu zakończył się rok szkolnym i rozpoczęliśmy WAKACJE! 🙂

Język angielski

Na zajęciach z języka angielskiego Pani Kasia przychodzi do nas z naszym wspólnym przyjacielem Cookie. Poznajemy nazwy kolorów, części ciała, zwierząt. Nauczyliśmy się również kilku zabaw ruchowych, które bardzo nam się spodobały.

  

Zumba Kids

Ruch to zdrowie i każdy przedszkolak o tym wie, dlatego bardzo chętnie uczestniczymy w każdych zajęciach z Zumby Kids z Panią Andżeliką. Uczymy się nowych układów tanecznych , doskonalimy poznane i układy i bardzo dobrze się czujemy w tańcu.
 

Karate z elementami akrobatyki
Pani Aneta zapoznaje nasze przedszkolaki z japońskim słownictwem takim jak liczby czy pozycje. Dzięki takim aktywnościom dzieci mają możliwość wyzwolenia zasobów energii, które zgromadzili w ciągu dnia. A oto kilka ujęć naszych dzieci podczas ćwiczeń:

 

W lipcu udało nam się również wybrać na Dziki Zachód. Przedszkolaki dowiedzieli się skąd pochodzą Indianie, czym się zajmują, jakich używają środków transportu itp. Nasze przedszkolaki dzielnie przeszły kilka prób na prawdziwego Indianina: wykazali się sprytem i czujnością podczas polowania na bizony, strzelali z łuku, własnoręcznie wykonali własne pióropusze a przy tym wspaniale się bawili.

                                    

W lipcu swoje urodziny obchodziła nasza Majecza 🙂
Życzymy jej spełnienia wszystkich marzeń i duuużo uśmiechu.
100 lat!

Tekst opracowała: Agnieszka Skałbania