Słoneczny Czerwiec w Mini College Skarżysko

Miesiąc czerwiec w przedszkolu Mini College w Skarżysku był bardzo słoneczny dlatego też korzystaliśmy z tej pięknej pogody wychodząc na liczne spacery.

W miesiącu czerwcu do naszego przedszkola po długiej przerwie powróciły również zajęcia naukowe. Przedszkolaki były zachwycone powrotem zajęć i bardzo chętnie w nich uczestniczyły. Wreszcie mogły założyć swoje białe fartuszki i poczuć się jak naukowcy. Tematyką zajęć w tym miesiącu były „MANIERY PRZY STOLE”. Pani Weronika zachwyciła zajęciami podczas, których dzieci uczyły się na przykład jak należy układać sztućce i że należy dobierać sztućce w taki sposób aby były z jednej rodziny.

Czerwiec to również miesiąc w którym mają święto Tatusiowie. W naszym przedszkolu również świętowaliśmy Dzień TATY. Tegoroczne święto odbywało się ze względu na obecną sytuację troszeczkę inaczej czyli online. Mimo wszystko przedszkolaki były bardzo podekscytowane występem który przygotowali dla swoich Tatusiów. Były piosenki, wierszyki a także drobny prezent dla Taty.

W czerwcu oczywiście odbywały się liczne zajęcia plastyczne, które nasze przedszkolaki uwielbiają. Odbyło się również rysowanie na ekranie czyli wspólnie tworzyliśmy na tablicy edukacyjnej prace plastyczną. Tworzenie rysunku okazało się strzałem w  dziesiątkę, każde dziecko bardzo starało się podczas rysowania aby efekt był jak najlepszy. Oczywiście wyszło wspaniale – jak to mówią w grupie siła 🙂

Czerwiec to oczywiście też miesiąc w którym kończymy dany rok przedszkolny i żegnamy się z niektórymi przedszkolakami. Z tej okazji oczywiście odbyło się uroczyste zakończanie roku przedszkolnego oraz wręczenie nagród i dyplomów wszystkim przedszkolakom. To ważny i uroczysty dzień dla każdego przedszkolaka. Tegoroczne zakończenie roku również rodzice mogli podziwiać online.